Home / SVET / Bývalý riaditeľ NAKA Daňko odchádza do civilu, po 25 rokoch nemohol ostať ani radovým vyšetrovateľom

Bývalý riaditeľ NAKA Daňko odchádza do civilu, po 25 rokoch nemohol ostať ani radovým vyšetrovateľom

18.12.2023 (SITA.sk) – Z Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) odchádza jej doterajší riaditeľ Ľubomír Daňko. Informoval o tom Denník N s tým, že Daňko v policajnom zbore odslúžil 25 rokov.

Keďže mu podľa denníka nový policajný prezident Ľubomír Solák neumožnil ostať aspoň radovým vyšetrovateľom NAKA, rozhodol sa ísť na výsluhový dôchodok.

Solák mení aj ďalších funkcionárov

„Solák, ktorého vymenoval na čelo polície minister vnútra Matúš Šutaj Eštok z Hlasu, okrem Daňka mení ďalších funkcionárov NAKA,“ napísal Denník N s tým, že vo funkciách končia aj dvaja Daňkovi zástupcovia.

Samotný Daňko, ktorý má v polícii skončiť k 31. decembru bude v práci už len do stredy, aby odovzdal agendu, potom si dočerpá dovolenku.

Stiahol ho na jeden deň z dovolenky

Policajný prezident Solák podľa denníka ešte 5. decembra stiahol Ľubomíra Daňka na jeden deň z dovolenky, ktorú mu nariadili až do 17. decembra.

Zavolal si ho na pohovor, aby mu oznámil, že s ním neráta,“ uviedol denník. Zároveň pripomenul, že po Daňkovi zastáva pozíciu riaditeľa NAKA Milan Jonis, ktorého poveril touto funkciou ešte dočasný policajný prezident Rastislav Polakovič.

Viac k témam: Personálne zmeny, Policajný prezident, Polícia
Zdroj: SITA.sk – Bývalý riaditeľ NAKA Daňko odchádza do civilu, po 25 rokoch nemohol ostať ani radovým vyšetrovateľom © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Kaliňák rokoval v Pentagone s americkým ministrom obrany Austinom, riešili aj pomoc Ukrajine (video)

Kaliňák potvrdil záujem Slovenska pokračovať v modernizácii slovenského obranného priemyslu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *