Home / SVET / Na mierovej misii na Cypre sa zúčastňujú aj slovenskí policajti, ich úlohou je prevencia konfliktu na ostrove (foto)

Na mierovej misii na Cypre sa zúčastňujú aj slovenskí policajti, ich úlohou je prevencia konfliktu na ostrove (foto)

17.12.2023 (SITA.sk) – Mierová misia Organizácie spojených národov na Cypre UNFICYP je jedinou misiou Organizácie spojených národov, do ktorej Slovenská republika v súčasnosti vysiela aj príslušníkov Policajného zboru.

Návšteva ministra vnútra

Informovalo o tom ministerstvo vnútra s tým, že policajtov v misii navštívil minister vnútra Matúš Šutaj Eštok (Hlas-SD). Aktuálne sú podľa rezortu na misii na Cypre piati slovenskí policajti.

Úlohou príslušníkov Policajného zboru na mierovej misii je podľa ministerstva vnútra prevencia konfliktu na ostrove, ktorý je rozdelený na dve časti (Cyperskú republiku a tzv. Severo-cyperskú tureckú republiku), dohľad nad dodržaním prímeria, udržiavanie neutrálnej zóny medzi ozbrojenými silami oboch krajín, ktoré sú zapojené do konfliktu a vykonávanie humanitárnych úloh.

„Cieľom misie je tak zabrániť obnoveniu bojov medzi cyperskými Grékmi a Turkami a prispieť k udržaniu práva a poriadku na ostrove,“ vysvetlil rezort.

Problém migrácie

Príslušníci polície spolu s príslušníkmi Ozbrojených síl SR pravidelným hliadkovaním v nárazníkovej zóne podľa rezortu zamedzujú možnému narušeniu mieru, násilnostiam a konfliktom a reagujú na vypuklé problémy, aktuálne aj na problém migrácie.

„Veľmi si vážim prácu našich policajtov, ktorí ďaleko od rodín vykonávajú statočnú činnosť a robia dobré meno nielen Policajnému zboru SR, rezortu vnútra, ale aj všetkým občanom Slovenska,“ uviedol v tejto súvislosti minister vnútra.

Viac k témam: Mierová misia UNFICYP, Migrácia, Minister vnútra SR, Policajti
Zdroj: SITA.sk – Na mierovej misii na Cypre sa zúčastňujú aj slovenskí policajti, ich úlohou je prevencia konfliktu na ostrove (foto) © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Najvyšší súd USA umožnil bývalému prezidentovi Trumpovi zúčastniť sa na primárkach vo všetkých štátoch

Zamietol tak pokusy štátov, ktoré chceli zablokovať túto možnosť pre jeho rolu pri nepokojoch v Kapitole v januári 2021.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *