Home / SVET / Štrnásť pracovníkov letiska Tenerife bolo zatknutých pre podozrenie z krádeže vecí z odbavenej batožiny

Štrnásť pracovníkov letiska Tenerife bolo zatknutých pre podozrenie z krádeže vecí z odbavenej batožiny

16.12.2023 (SITA.sk) – Štrnásť pracovníkov jedného z hlavných španielskych letísk pre turistov bolo zatknutých pre podozrenie z krádeže vecí z odbavenej batožiny.

Veci v hodnote dvoch miliónov

V piatok o tom informovala španielska polícia. Tá zhabala skupine zamestnancov najväčšieho letiska na Tenerife na španielskych Kanárskych ostrovoch údajne ukradnuté veci v hodnote takmer dva milióny eur vrátane hotovosti vo výške približne 13-tisíc eur. Ďalších 20 zamestnancov letiska je vyšetrovaných v tom istom prípade.

Letisko Tenerife Juh ročne odbaví približne 11 miliónov cestujúcich, z ktorých väčšina sú európski turisti vyhľadávajúci príjemné podnebie na ostrovoch pri pobreží severozápadnej Afriky. Vyšetrovanie sa začalo po náraste počtu sťažností cestujúcich na chýbajúce veci z ich batožiny, uvádza sa vo vyhlásení polície.

Zhabané predmety

Ku krádežiam došlo pri ukladaní batožiny do batožinového priestoru lietadla, uviedla polícia. V batožinovom priestore údajní zlodeji násilím otvorili kufre, vybrali z nich cennosti a opäť ich zavreli.

Úrady zhabali 29 luxusných náramkových hodiniek, 120 šperkov, 22 špičkových mobilných telefónov a rôzne elektronické zariadenia. Podozriví podľa polície predali mnoho ďalších vecí online alebo v miestnych obchodoch.

Fourteen workers at one of Spain’s main airports for tourists were arrested on suspicion of stealing items from checked luggage, police said. https://t.co/O760lH3y2I
— ABC News (@ABC) December 16, 2023

Viac k témam: Krádež, krádež batožiny, Španielska polícia, Tenerife
Zdroj: SITA.sk – Štrnásť pracovníkov letiska Tenerife bolo zatknutých pre podozrenie z krádeže vecí z odbavenej batožiny © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Rusko utrpelo vo februári najväčšie priemerné denné straty od začiatku invázie na Ukrajinu, uviedlo britské ministerstvo obrany

Ruské priemerné straty podľa neho vo februári predstavovali 983 ľudí denne.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *