Home / SVET / V Prešove vypukol mohutný požiar, z miesta hlásili aj výbuchy (video+foto)

V Prešove vypukol mohutný požiar, z miesta hlásili aj výbuchy (video+foto)

16.12.2023 (SITA.sk) –

aktualizované 16. decembra 10:46

Mohutný požiar, ktorý v piatok okolo pol desiatej v noci vznikol v priestoroch spoločnosti Fecupral na Jilemnického ulici v Prešove, sa hasičom podarilo lokalizovať a ešte pred polnocou ho dostali pod kontrolu.

Preventívna evakuácia obyvateľov

Ako agentúru SITA informoval operačný dôstojník Hasičského a záchranného zboru v Prešove, pri požiari sa nikto nezranil. „Požiar je podchytený a ďalej sa nešíri,“ skonštatoval operačný dôstojník.

Na mieste sa o ôsmej hodine ráno stále nachádzali štyri cisterny a dohášali ohniská požiaru. „Neboli namerané zvýšené hodnoty nebezpečných látok alebo plynov. Iba prachové hodnoty, ktoré vystúpili do ovzdušia a nijak neohrozujú obyvateľov z okolia ani životné prostredie,“ zdôraznil operačný dôstojník.

https://cdnv.sita.sk/sites/34/2023/12/mohutny-poziar-v-presove.mp4

Obyvatelia jednej z bytoviek v priemyselnej zóne, ktorých museli pre požiar evakuovať, sa ešte pred polnocou vrátili do svojich bytov.

„Evakuácia obyvateľov bola vykonaná preventívne. Podľa najnovších informácií na mieste požiaru nehoreli žiadne nebezpečné látky,“ informovalo mesto Prešov na svojej webovej stránke, podľa ktorej boli pre požiar evakuované aj všetky firmy v okolí.

Všetky obmedzenia boli zrušené

Ako konkretizovala prešovská krajská polícia na sociálnej sieti, z bezpečnostného dôvodu boli evakuovaní obyvatelia troch bytových domov v blízkosti firmy.

Svoje domovy dočasne opustilo 85 osôb. „Vo firme sa v čase požiaru nachádzali traja zamestnanci, nedošlo k ich zraneniu,“ konštatovala polícia. Na miesto bol vyslaný vyšetrovateľ aj znalec z kriminalisticko-expertízneho ústavu. Polícia začala v súvislosti s požiarom trestné stíhanie.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Ako informoval primátor mesta Prešov František Oľha, situácia po nočnom požiari je už stabilizovaná. „Všetky obmedzenia v uliciach boli zrušené, takže ulice sú priechodné. Zamestnanci a majitelia okolitých firiem už povolili vstup svojich zamestnancov do areálov, keďže ide o priemyselnú štvrť mesta. Zákaz, ktorý padol, keď sme evakuovali obytné priestory v okolitých uliciach je tiež zrušený. Samozrejme, v ovzduší cítiť nejaký zápach, ale podľa vyjadrení laboratória, ktoré bolo v noci prizvané a monitoruje stav ovzdušia, nebezpečné látky neunikli a koncentrácie sú také, že nepoškodzujú zdravie,“ vysvetlil primátor, podľa ktorého preto nie sú potrebné obmedzenia vychádzania, alebo potreba nosenie respirátorov.

Zasahovali desiatky hasičov

Prvé hlásenie o požiari zaznamenali tesne po pol desiatej večer a ľudia z miesta hlásili aj výbuchy. V piatok po 23:30 na mieste zasahovalo 46 hasičov s 28 kusmi techniky.

„Rozsah požiaru je veľký. Nasadené je množstvo techniky z okresu Prešov, susedných okresov a z Košického kraja. Prítomné sú aj jednotky zo zložiek integrovaného záchranného systému,“ informoval agentúru SITA v piatok neskoro večer operačný dôstojník, ktorý označil situáciu za hektickú.

Krízový štáb mesta Prešov je v pohotovosti, pripravený poskytnúť maximálnu súčinnosť Hasičskému a záchrannému zboru,“ uviedol primátor mesta Prešov František Oľha, ktorý sa nachádzal tiež priamo na mieste požiar.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Použité bolo aj kontrolné chemické laboratórium. Výška škôd zatiaľ nie je známa, na mieste sú zisťovatelia príčin požiaru.

Viac k témam: Požiar
Zdroj: SITA.sk – V Prešove vypukol mohutný požiar, z miesta hlásili aj výbuchy (video+foto) © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Ruská armáda od začiatku vojny prišla už o takmer 418-tisíc vojakov, výrazné straty majú aj v technike 

O ruských stratách informovali ukrajinské ozbrojené sily.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *