Home / SLOVENSKO / Poslanci KDH symbolicky odovzdali Ficovi defibrilátor, podľa nich spravodlivosť a právny štát zomierajú (video) 

Poslanci KDH symbolicky odovzdali Ficovi defibrilátor, podľa nich spravodlivosť a právny štát zomierajú (video) 

14.12.2023 (SITA.sk) – Poslanci Kresťanskodemokratického hnutia (KDH) odovzdali premiérovi Robertovi Ficovi (Smer-SD) symbolicky defibrilátor na poslednú záchranu spravodlivosti a právneho štátu na Slovensku. Spravili tak v súvislosti s rozhodnutím vlády zrušiť Úrad špeciálnej prokuratúry.

Právny štát zomiera

Defibrilátor premiérovi nechali v podateľni Úradu vlády SR. Ako uviedol poslanec KDH Peter Stachura, defibrilátor odovzdali Ficovi symbolicky preto, lebo spravodlivosť a právny štát na Slovensku podľa nich zomierajú, no premiér ich stále môže zachrániť.

Zdravotníctvo je jedna z oblastí, ktorá trpí korupčnými kauzami. Aj známymi kauzami spojenými so stranou Smer, ktoré vyšetrovala špeciálna prokuratúra,“ povedal Stachura a zdôraznil, že ide presne o tú špeciálnu prokuratúru, ktorú chce predseda vlády rušiť.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Fico to má vo svojich rukách

Čo taká snaha o kúpu piešťanského CT, ktoré sa malo vyobstarať o milión eur drahšie, alebo machinácie pri verejnom obstarávaní pri nákupe ultrazvukov pre košickú nemocnicu,“ pripomenul poslanec.

Podľa poslanca Františka Majerského to premiér Fico stále má vo svojich rukách. „Vyzývame ho, aby dodržal svoje slovo a nerušil Úrad špeciálnej prokuratúry. Vládna koalícia má ešte stále čas zísť z kratšej cesty a nerušiť špeciálnu prokuratúru,“ apeloval poslanec František Majerský.

Viac k témam: Právny štát, Premiér Slovenskej republiky
Zdroj: SITA.sk – Poslanci KDH symbolicky odovzdali Ficovi defibrilátor, podľa nich spravodlivosť a právny štát zomierajú (video)  © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Šimečka: Vláda teraz opravuje to, na čo opozícia v súvislosti s novelou Trestného zákona mesiace upozorňovala (video)

Šimečka uviedol, že sa na mimoriadnej schôdzi v strede leta stretávajú pre babráctvo a amaterizmus vlády Roberta Fica.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *