Home / SLOVENSKO / Fico reaguje na činy opozičných europoslancov: Klamstvami sa pokúšajú poškodiť Slovensko, takéto veci nerobia ani potkany (video)

Fico reaguje na činy opozičných europoslancov: Klamstvami sa pokúšajú poškodiť Slovensko, takéto veci nerobia ani potkany (video)

14.12.2023 (SITA.sk) – Vystrájanie europoslancov za opozičné strany v Európskom parlamente (EP) potvrdilo, že sa klamstvami pokúšajú poškodiť SR. Vyhlásil to predseda vlády Robert Fico (Smer-SD) v reakcii na rozpravu EP v stredu 13. decembra, ktorá bola zameraná na návrhy zmien v trestnom zákone, ktoré nedávno predložila vláda SR. Europoslanci diskutovali s komisárom pre spravodlivosť Didierom Reyndersom.

„Keďže opozícia nevie, ako súťažiť so súčasnou novou vládou, posiela predstaviteľom Európskej komisie (EK) a EP klamstvá o pripravovanej novelizácii trestného zákona, trestného poriadku a o rušení Úradu špeciálnej prokuratúry (ÚŠP),“ vyhlásil predseda vlády.

Trest v podobe nevyplatenia európskych fondov

Ako Fico priblížil, v liste z 5. decembra opoziční slovenskí europoslanci hrubo zavádzali, keď opakovane upozorňovali európske inštitúcie na návrh súčasnej vlády zrušiť Špecializovaný trestný súd. To podľa premiéra nemá s realitou nič spoločné.

„Vláda navrhuje zrušiť len semenište porušovania ľudských práv ÚŠP a jeho hlavného predstaviteľa nenávistného politika, podvodníka a právoplatne odsúdeného zločinca Daniela Lipšica, ktorý ako Matovičov sluha dôsledne plnil pokyny a zneužíval a zneužíva trestné právo na likvidáciu politických oponentov,“ zdôraznil Fico a pokračoval s tým, že je neuveriteľné, že slovenskí opoziční europoslanci žiadajú EK, aby potrestala Slovensko nevyplatením európskych fondov, aby poškodili slovenskú vládu v očiach verejnosti.

„Takéto veci nerobia ani potkany. Škodiť vlastnej krajine v mene politického súboja môžu len bezcharakterné protislovenské indivíduá,“ uviedol premiér.

Nič, iba hanba

„Pri tomto cirkuse nemôže, samozrejme, chýbať celá sieť mimovládnych organizácií financovaná Sorosom a pochopiteľne ani niektoré slovenské médiá, ktoré o dnešnej búrke v pohári píšu ako obyčajne chcú – od buka do buka,“ dodal predseda vlády s tým, že komisár Reynders potvrdil a pozitívne privítal, že medzi EK a vládou SR prebieha dialóg k uvedenej trestnej novelizácii a povedal, že EK môže použiť všetky nástroje, ktoré má k dispozícii vrátane finančného nátlaku, ak reformy idú proti právnemu štátu.

„To je všeobecné pravidlo, ktoré platí pre všetky členské krajiny EÚ. Naviac zrušenie ÚŠP nemá nič spoločné ani s európskym právom, ani s právnym štátom,“ zdôraznil premiér a dodal, že ho mrzí, že komisár úmyselne neuviedol dôvody, pre ktoré vláda SR pristupuje k zrušeniu ÚŠP.

„Že sú tu desiatky rozhodnutí ÚS SR o porušení ľudských práv, mŕtvi vo väzniciach, zverstvá vyšetrovateľov NAKA a prokurátorov ÚŠP,“ doplnil Fico s tým, že o všetkom je pritom komisár pre spravodlivosť dôkladne informovaný. Opoziční slovenskí europoslanci v EP podľa Fica nedosiahli nič, iba si spôsobili hanbu.

„Dúfam, že ich v tejto neúspešnej sabotážnej akcii proti Slovensku videlo čo najviac Sloveniek a Slovákov. A nám nič nebráni pokračovať v legislatívnom procese,“ uzavrel Fico.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Viac k témam: Eurofondy, Europoslanci, Ficova vláda 2023 – 2027 (koalícia Smer-SD Hlas-SD SNS), komisár pre spravodlivosť, Opozícia, Premiér Slovenskej republiky
Zdroj: SITA.sk – Fico reaguje na činy opozičných europoslancov: Klamstvami sa pokúšajú poškodiť Slovensko, takéto veci nerobia ani potkany (video) © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Vo veku 88 rokov zomrel známy básnik, prozaik a scenárista Ján Navrátil

Trikrát získal cenu vydavateľstva Mladé letá, bol i laureátom Ceny Fraňa Kráľa za literárnu tvorbu pre mládež, ale i ďalších.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *