Home / SLOVENSKO / Nový podcast z dielne SITA

Nový podcast z dielne SITA

14.12.2023 (SITA.sk) – SITA spustila 6.12. nový podcast o zahraničnej politike s názvom Okno do sveta. Moderátorom je bývalý minister zahraničných vecí Miroslav Wlachovský z Globsecu.

Video podcast Okno do sveta

Ambíciou nového mediálneho projektu je vysvetľovať súvislosti diania vo svete s presahom na Slovensko, aktuálne reagovať na mimoriadne situácie, ale aj prinášať nové podnety pre slovenskú verejnosť z krajín a regiónov, ktoré sa bežne v spravodajstve neobjavujú.

Vypočuje si aj na >>> Spotify

Prakticky od začiatku nového milénia sa v Európe pohybujeme akoby od krízy ku kríze, veď len v ostatných rokoch sme tu mali finančnú krízu po páde Lehman Brothers, migračnú krízu, pandémiu COVID-19 a s napadnutím Ukrajiny Ruskom aj najväčší konflikt na kontinente od 1945.

Rok 1989 nám umožnil slobodne cestovať, od 1993 sa Slovensko stále viac zapájalo do medzinárodnej spolupráce a postupne sa stalo členom EU, NATO, OECD. Navyše sme otvorená, proexportne orientovaná ekonomika.

To všetko sú dôvody prečo si potrebujeme uvedomovať a vnímať zahraničnú politiku, medzinárodnú situáciu a jej dopady na našu krajinu a životy. Ambíciou tohto podcastu bude priblížiť aktuálne zahraničnopolitické dianie z pohľadu Slovenska a našich záujmov.

Prvým hosťom relácie bol veľvyslanec Spojeného kráľovstva Veľkej Británie a Severného Írska na Slovensku Nigel Baker.

Informačný servis

Viac k témam: Podcast, PR, Video podcast Okno do sveta
Zdroj: SITA.sk – Nový podcast z dielne SITA © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Petržalka počas marca a apríla pristaví veľkokapacitné kontajnery v 84 lokalitách, ide o prevenciu voči tvorbe čiernych skládok

Kontajnery budú pristavované trikrát týždenne, vždy v pondelok, v stredu a v piatok, pričom na stanovisku ostanú od 12:00 do 18:00.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *