Home / SLOVENSKO / Korčok: Vládnej politike dnes diktujú jej kroky osobné záujmy a záujem štátu a občanov im je ukradnutý

Korčok: Vládnej politike dnes diktujú jej kroky osobné záujmy a záujem štátu a občanov im je ukradnutý

13.12.2023 (SITA.sk) – Je hlboký omyl vládnej moci, ak si myslí, že sa vrátila doba, keď víťaz volieb mohol robiť všetko. Uviedol to občiansky kandidát na prezidenta Ivan Korčok, ktorý sa v utorok 12. decembra v Bratislave zúčastnil na proteste proti vládnym zásahom do justície a rušeniu Úradu špeciálnej prokuratúry. Ako dodal, ľudia v uliciach to odmietajú.

Dominujú osobné záujmy

„Prišiel som, lebo chcem byť s ľuďmi, ktorým nie je ľahostajná politika, nie je im ľahostajné, čo sa u nás doma deje. Nikto nespochybňuje výsledky volieb ani to, že vláda má v parlamente väčšinu a má svoj program. Robiť zásadné zmeny v trestnom systéme takýmto spôsobom a takouto rýchlosťou svedčí len o tom, že vládnej politike dnes diktujú jej kroky osobné záujmy a záujem štátu a občanov im je ukradnutý,“ vyhlásil Korčok.

Najčastejším argumentom dnes podľa neho je, že koalícia na to má mandát, lebo to jej predstavitelia hovorili aj pred voľbami a dostali 1,3 milióna hlasov.

Máme urgentejšie problémy

„Rovnako však platí, že 1,7 milióna voličov nevolilo strany vládnej koalície, a preto nemajú mandát správať sa, akoby za nimi stálo celé Slovensko,“ dodal Korčok a súčasne poďakoval všetkým, ktorí prišli vyjadriť svoj názor.

„Nezabudnime, že Slovensko, to je aj dostatočne inšpirovaná občianska spoločnosť. To isté platí o médiách, ktoré vláda nazýva ako nepriateľov a rovnako sú silnou poistkou inštitúcie, ktoré, verím, zvládnu súčasný test odolnosti,“ doplnil kandidát na prezidenta a pripomenul, že vládne strany sľubovali pred voľbami pokoj a odbornosť, namiesto toho robia zásahy do justície aj napriek tomu, že na Slovensku je mnoho dôležitejších a urgentnejších problémov.

„Začať môžeme napríklad školstvom alebo zdravotníctvom, ktoré nám tu kolabujú pred očami,“ uzavrel Korčok.

Zobraziť fotogalériu k článku:
II. PROTEST: Zastavme ich! (fotografie)

Viac k témam: Ficova vláda 2023 – 2027 (koalícia Smer-SD Hlas-SD SNS), Justícia, Kandidát na prezidenta, Médiá, Protest, Trestný zákon
Zdroj: SITA.sk – Korčok: Vládnej politike dnes diktujú jej kroky osobné záujmy a záujem štátu a občanov im je ukradnutý © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Zomrel bývalý riaditeľ prešovskej nemocnice Peter Biroš, prispel k vzniku nemocnice aj fakulty

K jeho záujmom patrila aj žurnalistika, v minulosti prispieval ako dopisovateľ do viacerých denníkov celoštátneho významu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *