Home / EKONOMIKA / Vládu znepokojuje stagnácia v transformácii hornonitrianskeho uhoľného regiónu, proces chce zrýchliť

Vládu znepokojuje stagnácia v transformácii hornonitrianskeho uhoľného regiónu, proces chce zrýchliť

12.12.2023 (SITA.sk) – Vláda SR na utorkovom výjazdovom rokovaní v Trenčíne vyjadrila znepokojenie nad stagnáciou procesu transformácie uhoľného regiónu horná Nitra v priebehu predchádzajúceho volebného obdobia.

Ministrovi investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie a ministerke hospodárstva uložila úlohu prijať účinné opatrenia na zásadnú akceleráciu procesu a vytvorenie finančnej schémy s využitím zdrojov Fondu na spravodlivú transformáciu na podporu malých a stredných podnikov.

Päť miliónov pre hokejovú akadémiu

Ministri v prítomnosti prizvaných hostí z oblasti územnej samosprávy prerokovali Analýzu sociálno-ekonomickej situácie Trenčianskeho samosprávneho kraja a návrhy na zlepšenie v sociálnej a hospodárskej oblasti.

Vláda schválila uvoľnenie 5 miliónov eur na podporu dostavby projektu Hokejovej akadémie v Trenčíne a tiež 200-tisíc eur na projekt vybudovania pamätníka J. M. Hurbana v jeho rodnej obci Beckov.

Úlohy pre ministra dopravy

Viacero úloh po prerokovaní analýzy vyplynulo pre ministra dopravy. V rámci aktualizácie Harmonogramu prípravy a výstavby projektov cestnej infraštruktúry by medzi priority mala byť zaradená výstavba úsekov rýchlostnej cesty R2 a R6 a tiež rekonštrukcia cestného mosta cez rieku Váh v Trenčíne.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Výjazdové rokovanie vlády v Trenčíne (fotografie)

Vláda tiež upriamuje pozornosť na zabezpečenie začiatku výstavby I. etapy druhej stavby obchvatu Prievidze a zabezpečenie projektovej dokumentácie ku križovatke ciest I/61 a II/516 v Trenčianskej Teplej.

Viac k témam: Ficova vláda 2023 – 2027 (koalícia Smer-SD Hlas-SD SNS), Regionálny rozvoj
Zdroj: SITA.sk – Vládu znepokojuje stagnácia v transformácii hornonitrianskeho uhoľného regiónu, proces chce zrýchliť © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Počet detí v hmotnej núdzi na Slovensku mierne klesol, číslo je však stále veľmi vysoké

V hmotnej núdzi sa nachádzalo 53,7-tisíca detí.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *