Home / EKONOMIKA / Podnikateľská aliancia Slovenska má novú prezidentku, najbližšie dva roky ju povedie Pobjecká

Podnikateľská aliancia Slovenska má novú prezidentku, najbližšie dva roky ju povedie Pobjecká

11.12.2023 (SITA.sk) – Podnikateľskú alianciu Slovenska (PAS) povedie najbližšie dva roky žena. Za novú prezidentku bola zvolená Radoslava Pobjecká. Tá vo funkcii strieda Ivana Košalka, ktorý bude v aliancii ďalej pôsobiť vo funkcii viceprezidenta.

Prioritné piliere aktivít

Delegáti výročnej konferencie zvolili aj členov ostatných orgánov. Výkonným riaditeľom zostáva Martin Lidaj. V Rade PAS budú pokračovať Robert Kičina a Ján Marušinec, novou členkou sa stala Soňa Svoreňová.

Na výročnej konferencii si členovia aliancie odsúhlasili aj prioritné piliere aktivít. Prvým je činnosť v rámci Iniciatívy za právny štát (Rule of Law).

„Právna istota, kvalitné zákony, transparentnosť, predvídateľnosť legislatívneho procesu a vymožiteľnosť práva predstavujú chrbticu podnikateľského prostredia. Sú taktiež základným predpokladom pre rozvoj domácich a zahraničných investícií,“ zdôrazňujú zástupcovia podnikateľov.

Vzdelávanie, „odliv mozgov“ aj tradičné aktivity

Druhým pilierom je téma vzdelávania, najmä príprava kvalitných zamestnancov, prepájanie škôl s podnikateľským prostredím a problematika „odlivu mozgov“ zo Slovenska.

Tretí pilier tvoria tradičné aktivity PAS, ako pravidelné prieskumy a analýzy medzi podnikateľmi, Index podnikateľského prostredia a pod. Taktiež projekty na rozvoj spolupráce a komunikáciu firiem so samosprávami.

Viac k témam: nová riaditeľka, Projekty, Spolupráca, Výkonný riaditeľ, Vzdelávanie
Zdroj: SITA.sk – Podnikateľská aliancia Slovenska má novú prezidentku, najbližšie dva roky ju povedie Pobjecká © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Zamestnanci sa boja poklesu platov v prípade rozšírenia umelej inteligencie

Využívanie umelej inteligencie môže zvýrazniť mzdovú medzeru medzi ženami a mužmi.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *