Home / šport / Ostatné športy / Hráči curlingu sú v šoku a nerozumejú, načo by Rus Krušeľnickij dopoval

Hráči curlingu sú v šoku a nerozumejú, načo by Rus Krušeľnickij dopoval

PJONGČANG 19. februára (WebNoviny.sk) – Ruský hráč curlingu Alexander Krušeľnickij, ktorý neprešiel dopingovým testom na ZOH 2018 v kórejskom Pjongčangu, už vrátil akreditáciu a opustil olympijskú dedinu.

Dvadsaťpäťročný športovec mal pozitívny test na meldonium, nález už potvrdil i test B-vzorky, informuje portál championat.com.

Podľa webu insidethegames.biz bude Športový arbitrážny súd (CAS) v tejto veci konať v utorok. Krušeľnickij spolu s manželkou Anastasiou Bryzgalovovou získali bronz v súťaži miešaných párov, teraz môžu o medailu prísť.

Doping v curlingu nie je potrebný

Ostatní hráči curlingu na olympiáde sú z prípadu šokovaní. Kapitánka dánskeho tímu Madelaine Dupontová či strieborný medailista z Vancoveru 2010 Thomas Ulsrud zhodne tvrdia, že doping v ich športe nie je potrebný.

Odporúčame:
Aktualizované: Ruský medailista na ZOH 2018 v Pjongčangu neprešiel antidopingovou kontrolou

„Myslím si, že by sa na tom zasmialo ja veľa ľudí a pýtali by sa, na čo by doping v curlingu bol. Ani ja sama netuším, načo by nám pomohol,“ vyhlásila Dupontová. „Je ťažké vidieť doping v curlingu. Jedine, keď zametáte, ale aj tak by bolo lepšie jednoducho ísť do posilňovne,“ zamyslel sa Ulsrud.

Meldónium sa užíva pri problémoch so srdcom

Prekvapená bola i Nórka Kristin Skaslienová, ktorá s manželom Magnusom Nedregottenom podľahla spomínanému ruskému páru v zápase o 3. miesto.

Odporúčame:
ZOH 2018 Zimné olympijské hry v Pjongčangu (online)

„Bola som z toho zmätená. Musela som si to prečítať ešte dvakrát, kým som si uvedomila, čo sa tam píše,“ citoval Skaslienovú portál iDNES.cz s odvolaním sa na Aftenposten. „Bola by to obrovská škoda pre tento šport, ale ak by bola B-skúška pozitívna, na medailu nepoviem: nie, ďakujem,“ dodala.

Na strane svojho krajana je kapitánka ruskej reprezentácie Viktoria Mojsejevová. „Neviem, aký doping a prečo by ho niekto mohol v curlingu použiť,“ povedala. Meldonium je liek, ktorý sa užíva pri problémoch so srdcom. Látka pomáha lepšiemu prietoku krvi v tele a tým môže zvyšovať výkonnosť pri športe. Na zozname zakázaných látok je od roku 2016.

Viac k témam: Alexander Krušeľnickij, Anastasia Bryzgalovová, Curling ZOH Zimné olympijské hry 2018 Pjongčang, doping, ZOH Zimné olympijské hry 2018 Pjongčang
Zdroj: Webnoviny.sk – Hráči curlingu sú v šoku a nerozumejú, načo by Rus Krušeľnickij dopoval © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Niekdajší hokejový obranca Zdeno Chára je ozajstný Ironman, teraz už aj oficiálne

Preteky v dlhom triatlone absolvoval v nemeckom mestečku Roth neďaleko bavorského Norimbergu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *