Home / SLOVENSKO / Polícia stále pátra po páchateľovi v prípade výhražných mailov stredným školám, podľa Šutaja Eštoka spravia maximum

Polícia stále pátra po páchateľovi v prípade výhražných mailov stredným školám, podľa Šutaja Eštoka spravia maximum

8.12.2023 (SITA.sk) – Polícia po páchateľovi stále pátra, uviedol minister vnútra Matúš Šutaj Eštok (Hlas-SD) v relácii periodika Plus jeden deň Teraz takto s Ankou Žitnou na margo prípadu výhražných mailov adresovaných viacerým stredným školám. Dodal, že v tejto chvíli nemôže prezradiť viac.

Stav na ministerstve je žalostný

Šéf rezortu vnútra ale poznamenal, že nie je spokojný s tým, do akého stavu prišiel na ministerstve. Vysvetlil, že ani policajný zbor, ani samotné ministerstvo nie sú z hľadiska kybernetickej bezpečnosti pripravené na promptné riešenie takýchto prípadov.

„Stav v oblasti kybernetickej bezpečnosti na ministerstve vnútra po pánovi Mikulcovi je katastrofálny, žalostný,“ myslí si Šutaj Eštok. Poznamenal, že nefunguje spolupráca s Národným bezpečnostným úradom, čo by im uľahčilo niektoré prístupy a pomohlo im zefektívniť prácu. Šutaj Eštok sa vyjadril, že to vníma ako výzvu, ktorú budú riešiť.

Preventívne opatrenie

Minister dodal, že informácie o výhražných správach ho zastihli na rokovaní v Bruseli. Ocenil proaktívny prístup predsedu Bratislavského samosprávneho kraja Juraja Drobu a dodal, že spolu s policajným prezidentom Ľubomírom Solákom sa dohodli na preventívnom opatrení.

Bezpečnosť detí na školách je podľa neho prioritou. „V tomto urobíme maximum,“ uzavrel.

Viac k témam: E-mail, Kybernetická bezpečnosť, Minister vnútra SR, nebezpečné vyhrážanie, Stredné školy, Vyhrážky
Zdroj: SITA.sk – Polícia stále pátra po páchateľovi v prípade výhražných mailov stredným školám, podľa Šutaja Eštoka spravia maximum © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Čaputová sa už oboznámila so zmeneným štatútom SIS, vyjadrila aj pochybnosti o osobe kandidáta Gašpara

Čaputová tiež uviedla, že prešlo málo času a nemá dostatok informácií na to, aby rozhodnutie uzavrela.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *