Home / SLOVENSKO / Bulharsko poskytne Ukrajine staršie systémy protivzdušnej obrany, pomôže aj s výcvikom pilotov pre stíhačky F-16

Bulharsko poskytne Ukrajine staršie systémy protivzdušnej obrany, pomôže aj s výcvikom pilotov pre stíhačky F-16

8.12.2023 (SITA.sk) – Výbor bulharského parlamentu pre obranu schválil poskytnutie starších systémov protivzdušnej obrany Ukrajine. Ide o techniku, ktorú je potrebné opraviť.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Členovia výboru zároveň odsúhlasili pomoc pri výcviku ukrajinských pilotov pre stíhačky F-16. Súčasťou tejto pomoci je poskytnutie bulharského vzdušného priestoru pre výcvik. Informuje o tom spravodajský web Kyiv Independent, ktorý cituje správu bulharského verejnoprávneho rozhlasu.

Kapacity protivzdušnej obrany sú pre Ukrajinu kľúčové, keďže prichádza zima. Očakáva sa, že Rusko skopíruje svoju minuloročnú stratégiu a bude vo veľkom rozsahu svoje útoky zameriavať na ukrajinskú energetickú infraštruktúru.

Bulharsko by okrem pomoci protivzdušnej obrane Ukrajiny malo pre Kyjev ročne vycvičiť až štyri pechotné alebo mechanizované roty v celkovom počte 160 vojakov.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine – december 2023 (fotografie)

Viac k témam: bulharský parlament, energetická infraštruktúra, Protivzdušná obrana, rusko-ukrajinský konflikt, Stíhačky F-16, výcvik pilotov
Zdroj: SITA.sk – Bulharsko poskytne Ukrajine staršie systémy protivzdušnej obrany, pomôže aj s výcvikom pilotov pre stíhačky F-16 © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Banskobystrický kraj sa znova snaží o rekonštrukciu športového areálu Gymnázia Ľudovíta Štúra vo Zvolene

O prostriedky na rekonštrukciu sa chce BBSK uchádzať z novej výzvy Fondu na podporu športu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *