Home / SLOVENSKO / Odsúdený bývalý sudca Polka sa znovu postaví pred súd, obžaloba sa týka korupcie

Odsúdený bývalý sudca Polka sa znovu postaví pred súd, obžaloba sa týka korupcie

8.12.2023 (SITA.sk) – Špecializovaný trestný súd vytýčil na 21. decembra hlavné pojednávanie s bývalým žilinským sudcom Pavlom Polkom. Ako vyplýva z rozpisu pojednávaní súdu, obžaloba voči nemu sa týka skutku nepriamej korupcie.

Podľa mediazovaných informácií išlo v tomto prípade o zabezpečenie podmienečného prepustenia pre odsúdenú osobu na Krajskom súde v Žiline.

V tejto veci už bol obžalovaný uznaný za vinného trestným rozkazom, podal však odpor. Preto muselo byť nariadené hlavné pojednávanie. Okrem decembrového je vo veci vytýčené pojednávanie aj na 11. januára.

Bývalý sudca Pavol Polka bol už odsúdený pre pokračovací zločin prijímania úplatku, keď v marci 2021 sudca ŠTS schválil dohodu o vine a treste a uložil mu úhrnný trest odňatia slobody v trvaní tri roky s podmienečným odkladom na skúšobnú dobu v trvaní päť rokov s probačným dohľadom. Súd vymeral obvinenému aj peňažný trest vo výške 150-tisíc eur. V súčasnosti však exsudca hovorí, že túto dohodu urobil pod nátlakom a robí príslušné právne kroky.

Viac k témam: Nepriama korupcia, Sudca, Súdy
Zdroj: SITA.sk – Odsúdený bývalý sudca Polka sa znovu postaví pred súd, obžaloba sa týka korupcie © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Banskobystrický kraj sa znova snaží o rekonštrukciu športového areálu Gymnázia Ľudovíta Štúra vo Zvolene

O prostriedky na rekonštrukciu sa chce BBSK uchádzať z novej výzvy Fondu na podporu športu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *