Home / SLOVENSKO / Kontroly na hraniciach s Maďarskom znížili počet nelegálnych migrantov, Ficova vláda rozhodla o ich predĺžení

Kontroly na hraniciach s Maďarskom znížili počet nelegálnych migrantov, Ficova vláda rozhodla o ich predĺžení

6.12.2023 (SITA.sk) – Kontroly na hraniciach s Maďarskom sa predĺžia do 22. januára 2024. Rozhodla o tom vláda na svojom stredajšom zasadnutí.

Kontroly na svojich hraniciach podľa ministerstva vnútra v súčasnosti vykonávajú aj Česká republika, Poľsko, Rakúsko, Spolková republika Nemecko, Slovinsko, Taliansko, Dánsko, Nórsko a Švédsko, pričom niektoré štáty majú obnovené kontroly svojich vnútorných hraníc až do 11. mája 2024.

„Výsledkom zavedených kontrol na vnútornej hranici Slovenskej republiky s Maďarskom je výrazné zníženie počtu nelegálnych migrantov. Za mesiac november bolo zadržaných už len 34 osôb, zatiaľ čo v mesiaci október to bolo 6 809 osôb,“ uviedol rezort vnútra.

Podľa ministerstva možno konštatovať, že zavedenie kontrol na vnútorných hraniciach, spolu s obdobnými opatreniami susedných štátov, má aj preventívny charakter. „Vzhľadom na novovzniknuté riziká v súvislosti s konfliktom v Izraeli je nutné v kontrole vnútornej hranice s Maďarskom pokračovať, nakoľko ide o dôležité opatrenie aj v boji proti terorizmu,“ dodal rezort vnútra.

Viac k témam: Ficova vláda 2023 – 2027 (koalícia Smer-SD Hlas-SD SNS), Hraničné kontroly, Hraničné kontroly na hraniciach s Maďarskom, Migranti, Nelegálna migrácia
Zdroj: SITA.sk – Kontroly na hraniciach s Maďarskom znížili počet nelegálnych migrantov, Ficova vláda rozhodla o ich predĺžení © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Vo veku 88 rokov zomrel známy básnik, prozaik a scenárista Ján Navrátil

Trikrát získal cenu vydavateľstva Mladé letá, bol i laureátom Ceny Fraňa Kráľa za literárnu tvorbu pre mládež, ale i ďalších.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *