Home / SLOVENSKO / Vláda spáchala atentát na právny štát, vyhlásilo Matovičovo hnutie a ide vraj len o zabezpečenie beztrestnosti jej ľudí

Vláda spáchala atentát na právny štát, vyhlásilo Matovičovo hnutie a ide vraj len o zabezpečenie beztrestnosti jej ľudí

6.12.2023 (SITA.sk) –  Vláda spáchala atentát na právny štát. Vyhlásilo to hnutie Slovensko s tým, že sa rázne ohradzuje voči krokom vlády zameraným na rušenie Úradu špeciálne prokuratúry.

Podľa hnutia vláde ide o zabezpečenie beztrestnosti jej blízkych ľudí podozrivých z korupcie, založenia zločineckej skupiny či zneužívania právomoci verejného činiteľa.

Hnutie Slovensko ďalej uviedlo, že vláda účelovo likviduje Úrad špeciálnej prokuratúry (ÚŠP), ktorá má podľa neho historické výsledky v odhaľovaní politickej korupcie.

Vláda to ide urobiť v skrátenom legislatívnom konaní, bez možnosti pripomienok a odbornej diskusie. Je to dobrá správa pre skorumpovaných politikov a zlá správa pre čestných a poctivých ľudí,“ vyhlásilo hnutie.

Viac k témam: Ficova vláda 2023 – 2027 (koalícia Smer-SD Hlas-SD SNS), Korupcia, Opozícia, Právny štát
Zdroj: SITA.sk – Vláda spáchala atentát na právny štát, vyhlásilo Matovičovo hnutie a ide vraj len o zabezpečenie beztrestnosti jej ľudí © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Agresívny ozbrojený muž v centre Bratislava napádal ľudí, policajti ho spacifikovali

Muž počas úteku zahodil na zem nôž, ktorý policajti zaistili.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *