Home / SLOVENSKO / Polícia obvinila muža z kyberšikany, hrozia mu až tri roky vo väzbe

Polícia obvinila muža z kyberšikany, hrozia mu až tri roky vo väzbe

5.12.2023 (SITA.sk) – Polícia obvinila 57-ročného muža z okresu Piešťany z prečinov nebezpečného elektronického obťažovania a ohovárania. Muž podľa polície dlhšiu dobu posielal hromadné emaily kolegom ženy, ktorí spolu pracovali v rámci štátnej správy.

Neprestal ani po vznesení obvinenia

V správach ju vedome a opakovane nazýval podvodníčkou či notorickou klamárkou, dlhodobo ju ponižoval, osočoval a urážal nielen pred jej kolegami v práci, ale aj pred občanmi Piešťan. Svojím konaním a neustálym obťažovaním poškodzoval jej dobré meno a zhoršoval kvalitu jej života.

Obeť šikany začala prípad riešiť s políciou začiatkom septembra. Napriek tomu, že mu polícia vzniesla za tieto skutky obvinenie, s obťažovaním ženy a rozposielaním urážlivých emailov neprestal. Vyšetrovateľka preto obvinenie voči mužovi rozšírila a zároveň podala podnet na jeho väzobné stíhanie. Trnavský súd sa s návrhom stotožnil,“ informovala trnavská polícia.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Hrozia mu tri roky väzenia

Polícia upozorňuje, že šikana či ohováranie sú protiprávne nielen v reálnom svete, ale aj v online priestore. Od 1. júla 2021 pribudol v Trestnom zákone trestný čin nebezpečné elektronické obťažovanie.

Za úmyselné dlhodobé ponižovanie, zastrašovanie, či neoprávnene konanie v mene obete prostredníctvom elektronickej komunikačnej služby, hrozí väzenie až na 3 roky.

Viac k témam: Kyberšikana, Obvinenie
Zdroj: SITA.sk – Polícia obvinila muža z kyberšikany, hrozia mu až tri roky vo väzbe © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Slovensko má tretí rok po sebe čoraz menej obyvateľov, hrubá miera pôrodnosti bola najnižšia za 100 rokov

Počet zomretých bol na Slovensku vyšší ako počet živonarodených detí už štvrtý rok za sebou.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *