Home / SVET / Rusko začalo obnovovať svoje bojové schopnosti, čo ohrozuje Pobaltie, tvrdí veliteľ severovýchodného krídla NATO

Rusko začalo obnovovať svoje bojové schopnosti, čo ohrozuje Pobaltie, tvrdí veliteľ severovýchodného krídla NATO

4.12.2023 (SITA.sk) – Rusko napriek dobyvačnej vojne na Ukrajine podľa veliteľa mnohonárodného zboru na severovýchodnom krídle NATO generálporučíka Jürgena-Joachima von Sandrarta začalo obnovovať svoje bojové spôsobilosti, čo predstavuje hrozbu pre pobaltský región.

Informuje o tom web Ukrajinská pravda, ktorý cituje z jeho rozhovoru pre portál LRT.

„Myslím si, že tieto závery, ktoré sa premietli do opatrení týkajúcich sa nákupov a zvyšovania spôsobilostí litovských ozbrojených síl, sú veľmi rozumné ,“ povedal generálporučík Von Sandrart.

Zdôraznil pritom, že je nesprávne domnievať sa, že brániť sa proti Rusku je možné len nákupom dronov a systémov protivzdušnej obrany.

„Stále sú to kombinované zbrane pozemných, námorných, vzdušných a kybernetických síl a mäkké schopnosti …, ktoré rozhodujú na bojisku,“ dodal.

Viac k témam: Pobaltie, Ruská armáda
Zdroj: SITA.sk – Rusko začalo obnovovať svoje bojové schopnosti, čo ohrozuje Pobaltie, tvrdí veliteľ severovýchodného krídla NATO © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Zvolenie Trumpa za amerického prezidenta je jediná šanca na ukončenie vojny na Ukrajine, tvrdí Orbán

Maďarský premiér tiež naznačil, že znovuzvolenie Trumpa by pomohlo ukončiť konflikt aj v Pásme Gazy.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *