Home / SLOVENSKO / Čaputová sa zapojila do kampane Aj my sme tu! Pri príležitosti Dňa osôb so zdravotným postihnutím apeluje na občanov (foto)

Čaputová sa zapojila do kampane Aj my sme tu! Pri príležitosti Dňa osôb so zdravotným postihnutím apeluje na občanov (foto)

3.12.2023 (SITA.sk) – Prezidentka Zuzana Čaputová sa zapojila do kampane AJ MY SME TU! Kampaň organizuje Úrad komisára pre osoby so zdravotným postihnutím. Hlava štátu na sociálnej sieti zdôraznila, že je dôležité nezabudnúť v zhone a pri vlastných problémoch na ľudí, ktorí to majú v živote ťažšie.

Ľudia so zdravotným postihnutím

„3. decembra máte svoj medzinárodný deň, ktorý pripomína dlh, ktorý voči vám máme v podobe vytvárania podmienok na dôstojný život v našich školách, na pracoviskách, v komunitách. Veľmi si želám, aby sa nám rýchlejšie darilo tento dlh znižovať, aby ste na Slovensku žili šťastné životy a dokázali realizovať svoj potenciál,“ obrátila sa prezidentka na ľudí so zdravotným znevýhodnením.

„My ostatní myslíme dnes viac ako inokedy na bariéry, ktorým u nás ľudia so zdravotným znevýhodnením čelia,“ dodala Čaputová.

Pomoc v podobe podpory a empatie

Poznamenala tiež, že nedávno sa zhovárala s rodičmi detí so znevýhodnením. Podľa nej spomínali, ako ich trápi, že ich deti sú vylučované, nevedia si nájsť priateľov či nie je možné umiestniť ich do materskej školy.

„A naopak, ako podpora, empatia a prejavy normálneho človečenstva pomáhajú,“ napísala. Prezidentka uviedla, že nevieme ihneď odstrániť všetky bariéry, ktorým ľudia so znevýhodnením čelia, no bariér, ktoré máme v hlavách, sa vieme zbaviť a prispieť k vytváraniu rešpektujúceho a prijímajúceho prostredia v našom okolí.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Viac k témam: Kampaň, Prezidentka SR, Zdravotné znevýhodnenie
Zdroj: SITA.sk – Čaputová sa zapojila do kampane Aj my sme tu! Pri príležitosti Dňa osôb so zdravotným postihnutím apeluje na občanov (foto) © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Horolezcov v Tatranskom národnom parku už kontrolujú, pokuty zatiaľ nerozdávajú

Informoval o tom v pondelok počas tlačovej besedy v Tatranskej Lomnici riaditeľ správy národného parku Peter Olexa.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *