Home / SLOVENSKO / Šéf progresívcov sa nebráni debate o zmene volebného systému, podľa Šimečku je však cieľom Fica „zabetónovať sa“ pri moci (video)

Šéf progresívcov sa nebráni debate o zmene volebného systému, podľa Šimečku je však cieľom Fica „zabetónovať sa“ pri moci (video)

3.12.2023 (SITA.sk) – Debata o vhodnosti volebného systému je legitímna, myslí si predseda hnutia Progresívne Slovensko (PS) Michal Šimečka.

Ako uviedol v diskusnej relácii Rozhlasu a televízie Slovenska (RTVS) O 5 minút 12, akademickej debate sa nebráni, no myslí si, že ak sa na zmenu volebného systému pripravuje súčasná vláda na čele s Robertom Ficom (Smer-SD), je to s cieľom „zabetónovať sa“ pri moci.

PS to odmieta podporiť a apeluje na ostatné opozičné strany, aby postupovali rovnako a nepomohli mu s tým. „To je ako dávať pyromanovi zápalky,“ komentoval Šimečka. Dodal, že ak chcú strany viac zástupcov regiónov, mali by ich podľa šéfa progresívcov umiestniť na zvoliteľných miestach kandidátnej listiny.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Viac k témam: Ficova vláda 2023 – 2027 (koalícia Smer-SD Hlas-SD SNS), O 5 minút 12, Predseda hnutia Progresívne Slovensko, Predseda strany Smer-SD, Premiér Slovenskej republiky, zmena volebných pravidiel
Zdroj: SITA.sk – Šéf progresívcov sa nebráni debate o zmene volebného systému, podľa Šimečku je však cieľom Fica „zabetónovať sa“ pri moci (video) © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Kandidátka SNS do eurovolieb bude zrejme plná zvučných mien, okrem Huliaka sa možno pridá aj Šimkovičová

Lídrom kandidátky SNS do eurovolieb by mal byť jej predseda a podpredseda parlamentu Andrej Danko.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *