Home / EKONOMIKA / Američania uvalili sankcie na tri lodné spoločnosti, ktoré prepravovali ruskú ropu s hodnotou nad cenovým stropom

Američania uvalili sankcie na tri lodné spoločnosti, ktoré prepravovali ruskú ropu s hodnotou nad cenovým stropom

1.12.2023 (SITA.sk) – Americký Úrad pre kontrolu zahraničných aktív v piatok oznámil sankcie voči trom lodným spoločnostiam pre prepravu ruskej ropy, ktorej cena je viac ako 60 dolárov za barel.

Ide o cenový strop na obchodovanie s ruskou ropou, ktorý uvalili USA a ich spojenci.

Dve sankcionované lodné firmy, Sterling Shipping Inc. a Streymoy Shipping Limited, sú registrované v Spojených arabských emirátoch a tretia, HS Atlantica Limited, sídli v Libérii. Informuje o tom web Kyiv Independent.

„Presadzovanie cenového stropu na ruskú ropu je najvyššou prioritou Spojených štátov a našich koaličných partnerov,“ povedal námestník amerického ministra financií Wally Adeyemo.

„Uvalením sankcií na tieto lodné spoločnosti a ich plavidlá podporujeme dva ciele cenového stropu, a to obmedzenie ziskov Ruska za predaj ropy a stabilitu globálnych trhov s energiami,“ dodal Adeyemo.

Viac k témam: cenový strop, Sankcie proti Rusku
Zdroj: SITA.sk – Američania uvalili sankcie na tri lodné spoločnosti, ktoré prepravovali ruskú ropu s hodnotou nad cenovým stropom © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Od mája budú môcť zamestnávatelia získať na zamestnávanie mladých ľudí hneď po škole príspevok

Uviedol minister práce, sociálnych vecí a rodiny Erik Tomáš po rokovaní vlády v Košiciach.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *