Home / SLOVENSKO / Vyšetrovateľ NAKA Ďurka zostáva mimo službu, súd dal druhýkrát za pravdu ministerstvu vnútra

Vyšetrovateľ NAKA Ďurka zostáva mimo službu, súd dal druhýkrát za pravdu ministerstvu vnútra

29.11.2023 (SITA.sk) – Súd dal druhýkrát za pravdu ministerstvu vnútra. Mestský súd Bratislava IV zamietol návrh na nariadenie neodkladného opatrenia voči rozkazu ministra vnútra o postavení mimo službu ďalšieho z vyšetrovateľov Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) Pavla Ďurku, naposledy funkcionára Úradu inšpekčnej služby. Informovalo o tom Ministerstvo vnútra (MV) SR.

Ako MV SR spresnilo, sudkyňa v tomto prípade vylúčila právomoc civilného súdu s odkazom na rozhodnutie kompetenčného senátu Najvyššieho súdu SR, ktorý pokladá za dlhodobo a stabilne judikovaný názor. Súd súčasne opätovne konštatoval, že vydaním neodkladného opatrenia by došlo k zásahu a obmedzeniu výkonu verejnej moci iným orgánom.

Súd tak už druhýkrát rozhodol v súlade s právnym názorom MV SR, dvakrát rozhodol v prospech návrhov vyšetrovateľov NAKA postavených mimo službu.

Viac k témam: Čurillovci, Súdy, Vyšetrovatelia NAKA
Zdroj: SITA.sk – Vyšetrovateľ NAKA Ďurka zostáva mimo službu, súd dal druhýkrát za pravdu ministerstvu vnútra © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Matovič musí zmazať statusy a videá o Haščákovi, prikázal mu to krajský súd

Okresný súd vo svojom rozhodnutí z leta minulého roku konštatoval, že videá a príspevky Matoviča obsahujú prejavy o Haščákovi, ktoré nie je možné spoločensky tolerovať.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *