Home / SLOVENSKO / Poslanec Lackovič sa vzdáva mandátu starostu Hviezdoslavova, podľa jeho slov prichádza nová politická kultúra

Poslanec Lackovič sa vzdáva mandátu starostu Hviezdoslavova, podľa jeho slov prichádza nová politická kultúra

28.11.2023 (SITA.sk) – Poslanec parlamentu za hnutie Progresívne Slovensko Marek Lackovič sa vzdáva mandátu starostu obce Hviezdoslavov v okrese Dunajská Streda. Ako ďalej informovalo komunikačné oddelenie hnutia, obci však bude poslanec naďalej pomáhať ako dobrovoľník.

„Sedieť naplno sa dá len na jednej stoličke. Na rozdiel od mnohých ďalších v parlamente nechcem kumulovať dve ťažké a zodpovedné úlohy a funkcie,“ povedal Lackovič.

Doplnil, že ho teší uskutočnenie desiatok úspešných projektov, dobrá finančná situácia aj stabilný kolektív, ktorý za sebou v obci zanecháva.

Poslanec chce podľa vlastných slov vyslať jasný a silný signál, že prichádza nová politická kultúra. „Tak je to korektné, slušné a normálne. Ak na Slovensku chceme novú politickú kultúru – slušnosť, čestnosť, otvorenosť – začať musíme od seba. Čaká nás ešte veľa roboty,” uzavrel Lackovič.

Viac k témam: Poslanec, Starosta
Zdroj: SITA.sk – Poslanec Lackovič sa vzdáva mandátu starostu Hviezdoslavova, podľa jeho slov prichádza nová politická kultúra © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Agresívny ozbrojený muž v centre Bratislava napádal ľudí, policajti ho spacifikovali

Muž počas úteku zahodil na zem nôž, ktorý policajti zaistili.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *