Home / SLOVENSKO / Roma Spirit 2023 pozná svojich víťazov, ocenenie získala aj košická mestská časť Luník IX (foto)

Roma Spirit 2023 pozná svojich víťazov, ocenenie získala aj košická mestská časť Luník IX (foto)

27.11.2023 (SITA.sk) – Ocenenia Roma Spirit poznajú svojich víťazov. V poradí 15. ročník podujatia, ktoré oceňuje a verejnosti približuje aktivity organizácií a jednotlivcov zamerané na podporu integrácie rómskej menšiny, sa konal 25. novembra v košickom Národnom divadle.

Záznam odvysiela RTVS

Záznam zo slávnostného udeľovania ocenení Roma Spirit 2023 odvysiela RTVS 9. decembra o 20:35 na Dvojke. Informovala o tom Michaela Miháliková z Asociácie pre kultúru, vzdelávanie a komunikáciu (ACEC)

Ocenenie v kategórii Mimovládna organizácia získala organizácia Šukar Dživipen z Banskej Bystrice. V kategórii Spoločnosť a zamestnávateľ porota ocenila organizáciu Zdravé regióny, ktorá sa venuje zdravotnej mediácii a zlepšovaniu zdravia obyvateľov segregovaných komunít.

Medzi obcami a mestami získala ocenenie košická mestská časť Luník IX, v kategórii Osobnosť zaujala vedkyňa v oblasti organickej chémie Paulína Slepčíková.

Barbora Botošová získala ocenenie v kategórii Kultúra za jej dlhodobý umelecký prínos a široký záber v oblasti vzdelávania mládeže.

V pravý čas na pravom mieste

V kategórii Médiá ocenila porota projekt Príbehy bez hraníc – Mediálny inkubátor za rozvoj mediálnej gramotnosti a vzdelávanie mladých mediálnych tvorcov.

Ocenenie za Čin roka si odniesla Natália Gažiová z Košíc, ktorá bola v pravý čas na pravom mieste a poskytla potrebnú pomoc mladíkovi na zástavke.

Špeciálnu cenu poroty získala in memoriam slovenská spisovateľka, dramaturgička a scenáristka a spoluzakladateľka rómskeho divadla Romathan Daniela Hivešová Šilanová.

Výnimočné ocenenie získala za jej celoživotný prístup a obdivuhodnú prácu v prospech nediskriminácie, rozvoja kultúry, publicistiky a divadelného umenia.

Autorkou myšlienky Roma Spirit je Ľubomíra Slušná–Franz, prezidentka ACEC. ACEC je mimovládna organizácia, ktorej poslaním je budovať porozumenie, podporovať medzinárodnú kultúrnu výmenu, vzdelávanie a vytvárať priestor pre prehlbovanie vzájomnej komunikácie.

Viac k témam: Divadlo, Kultúra, Luník IX, mimovládna organizácia, Ocenenie, Roma Spirit, Umenie
Zdroj: SITA.sk – Roma Spirit 2023 pozná svojich víťazov, ocenenie získala aj košická mestská časť Luník IX (foto) © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Ako rozdrbať 20 miliónov z EUROFONDOV ? Poradíme

Nezmyselné míňanie finančných prostriedkov z eurofondov má na Slovensku dobrú a dlhoročnú tradíciu. Milióny z eurofondov sa minuli na nezmysly a na ktorých samozrejme niekto sem tam aj parádne zarobil.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *