Home / SVET / Na loď izraelského miliardára zaútočil iránsky dron, celosvetová lodná doprava sa stáva terčom vojny na Blízkom východe

Na loď izraelského miliardára zaútočil iránsky dron, celosvetová lodná doprava sa stáva terčom vojny na Blízkom východe

26.11.2023 (SITA.sk) – Kontajnerová loď vlastnená izraelským miliardárom Idana Ofera sa v Indickom oceáne stala terčom útoku podozrivého iránskeho bezpilotného lietadla. V sobotu to uviedol predstaviteľ amerického ministerstva obrany.

Útok na plavidlo CMA CGM Symi nastal v piatok v čase, keď sa celosvetová lodná doprava čoraz viac stáva terčom už niekoľko týždňov trvajúcej vojny na Blízkom východe.

Predstaviteľ Pentagonu pod podmienkou anonymity pre agentúru AP povedal, že loď plaviaca sa pod vlajkou Malty sa v medzinárodných vodách stala terčom útoku iránskeho dronu Šáhid, ktorý viezol výbušné zariadenie.

Dron explodoval a spôsobil poškodenie lode, no nezranil nikoho z posádky. Američania naďalej monitorujú situáciu, pričom podľa spomenutého nemenovaného predstaviteľa sa domnievajú, že za útokom pravdepodobne stoja iránske Revolučné gardy.

Viac k témam: drony Šáhid, Miliardári, Útok na plavidlo
Zdroj: SITA.sk – Na loď izraelského miliardára zaútočil iránsky dron, celosvetová lodná doprava sa stáva terčom vojny na Blízkom východe © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Spojené kráľovstvo uvalilo sankcie na ľudí vedúcich trestaneckú kolóniu, kde zomrel Navaľnyj

Štyridsaťsedemročný hlasný kritik Kremľa zomrel v arktickej trestaneckej kolónii v Charpe.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *