Home / SVET / Ruský poslanec si mal adoptovať dieťa, ktoré bolo odobraté z detského domova v ukrajinskom Chersone

Ruský poslanec si mal adoptovať dieťa, ktoré bolo odobraté z detského domova v ukrajinskom Chersone

25.11.2023 (SITA.sk) – Ruský zákonodarca je spájaný s adopciou dvojročného dieťaťa, ktoré bolo údajne odobraté z detského domova na Ukrajine.

Ako vyplýva z vyšetrovania spravodajskej televízie BBC, šéf politickej strany Spravodlivé Rusko Sergej Mironov, ktorý je spojencom vodcu Vladimira Putina, figuruje v záznamoch o adopcii dvojročného dievčatka. Dieťa si minulý rok vzala žena, s ktorou je teraz ženatý.

Mironov poprel obvinenia

Dievčatko sa pôvodne volalo Margarita a bolo jedným zo 48 detí, ktoré sa stratili z detského domova v Chersone, keď ruské sily ovládli mesto.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Záznamy naznačujú, že identita dievčatka bola v Rusku zmenená. Mironov vo vyhlásení na platforme X poprel obvinenia a príbeh v médiách označil ako „falošný“.

Zatykač na Putina a Ľvovú-Belovú

Medzinárodný trestný súd (ICC) vydal 17. marca tohto roka zatykač na Putina a komisárku pre práva detí pri úrade ruského prezidenta Mariu Ľvovú-Belovú za nelegálne deportácie tisícok detí z Ukrajiny.

Tá neskôr uviedla, že od začiatku invázie na Ukrajinu deportovali do Ruska viac ako 700-tisíc ukrajinských detí vrátane takmer 1 500 detí z detských domovov alebo detí bez rodičovskej starostlivosti.

Viac k témam: deportácie detí, rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: SITA.sk – Ruský poslanec si mal adoptovať dieťa, ktoré bolo odobraté z detského domova v ukrajinskom Chersone © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Ruský najvyšší súd potvrdil zákaz Nadeždinovej kandidatúry, liberálny politik sa však nevzdáva

Tisícky ľudí podpísali petíciu na podporu jeho kandidatúry.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *