Home / SLOVENSKO / Tri nové vozidlá určené na terénne sociálne služby bude Slovenský Červený kríž využívať vďaka podpore Kauflandu

Tri nové vozidlá určené na terénne sociálne služby bude Slovenský Červený kríž využívať vďaka podpore Kauflandu

23.11.2023 (SITA.sk) – Počet ľudí, ktorí sa ocitajú v riziku chudoby či v sociálnej izolácii, neustále narastá. Preto sa Kaufland dlhodobo venuje podpore terénnych sociálnych služieb Slovenského Červeného kríža. Tie zabezpečujú predovšetkým znevýhodneným skupinám obyvateľov bezpečnú a pohodlnú dopravu na lekárske prehliadky, na úrady či do obchodu. Tri nové vozidlá od Nadačného fondu Kaufland pri Nadácii Centrum pre filantropiu využijú regióny Levíc, Svidníka a Dunajskej Stredy.

Pomáhať je dôležité a ľudí, ktorí pomoc potrebujú, stále pribúda. Aj preto je Kaufland dlhoročným partnerom Slovenského Červeného kríža a spolupracuje s ním nielen pri organizovaní zbierky potravín, ale dlhodobo podporuje aj fungovanie terénnych sociálnych služieb. Najnovšie prostredníctvom Nadačného fondu Kaufland pri Nadácii Centrum pre filantropiu prispel na nákup troch nových vozidiel, ktoré jeho prezidentovi Mgr. MUDr. Jozefovi Kőpplovi, MPH odovzdal generálny riaditeľ Kaufland Slovenská republika Sven Reinhard. „Kaufland nie je len miesto, kde naši zákazníci môžu nakupovať čerstvé a kvalitné potraviny za výhodné ceny, pre nás je tiež dôležité robiť svet o niečo lepším a krajším. Aj preto neustále hľadáme možnosti, ako byť nápomocní a snažíme sa podporovať verejnoprospešné projekty, ktoré dokážu meniť veci a životy ľudí k lepšiemu. Teším sa, že tri nové vozidlá umožnia Slovenskému Červenému krížu rozšíriť svoje služby a ešte viac pomáhať tým najzraniteľnejším,“ hovorí Sven Reinhard, generálny riaditeľ Kaufland Slovenská republika v.o.s.

Terénne sociálne služby Slovenského Červeného kríža zlepšujú kvalitu života ľuďom naprieč celým Slovenskom. Poskytujú opatrovateľský servis, zabezpečujú rozvoz šatstva, liekov či potravinovej pomoci a tiež prepravnú službu. Využívajú ich seniori, hendikepovaní či onkologickí pacienti, mamičky s deťmi alebo tí, ktorí bývajú v nedostupnom teréne, prípadne na odľahlejších miestach, a umožnia im pohodlnú dopravu k lekárovi, na nákupy či návštevu úradov. „Vďaka dlhodobej podpore spoločnosti Kaufland môžeme neustále rozširovať a vylepšovať naše terénne sociálne služby po celom Slovensku. Klientom pravidelne doručujeme lieky, rozvážame obedy alebo ich prepravujeme na lekárske vyšetrenie. Pridanou hodnotou tejto služby je empatický pracovník, ktorý sa s nimi zároveň porozpráva, usmeje a často ich sprevádza počas nákupu či v nemocnici,“ vysvetľuje Jozef Kőppl, prezident Slovenského Červeného kríža. Záujem o ne narastá, pretože to, čo zdravý človek považuje za každodenný jednoduchý úkon, spôsobuje mnohým zraniteľným skupinám obyvateľstva obrovskú prekážku, s ktorou potrebujú pomôcť.

Bánovce nad Bebravou, Brezno, Liptovský Mikuláš, Humenné, Komárno, Rožňava, Topoľčany, Snina či Spišská Nová Ves, Slovenský Červený kríž má na Slovensku zriadených 33 územných spolkov a v 23 z nich sú terénne sociálne služby obyvateľom dostupné. Len prepravná služba, ktorá zabezpečuje prevoz zdravotne ťažko postihnutých ľudí, osôb na invalidnom vozíku či sprevádzanie seniorov počas vyšetrenia, počas minulého roka zaznamenala vyše 32 300 výjazdov a rozviezla viac než 300 000 obedov. Flotila vozidiel určených na terénne sociálne služby sa vďaka podpore reťazca rozrástla na 30, pričom tri nové autá využijú Územné spolky SČK v Leviciach, Dunajskej Strede a Svidníku. „Denne poskytujeme rozvoz teplej stravy pre vyše dvesto obyvateľov mesta a blízkeho okolia. Ide najmä o seniorov vo vyššom veku, ktorým sa snažíme zabezpečiť aspoň jedno teplé jedlo denne. Mnohí z nich sú osamelí, bez rodinných príslušníkov, odkázaní na pomoc druhých, takže spoľahlivé a priestranné auto je pre nás nenahraditeľným pomocníkom,“ hovorí Michaela Chmelová, riaditeľka Územného spolku Slovenského Červeného kríža v Leviciach.

Terénne sociálne služby Slovenského Červeného kríža pomáhajú adresne a prispievajú k odstráneniu sociálnej izolácie. Autá, na ktoré od roku 2017 prispel reťazec Slovenskému Červenému krížu, doteraz najazdili po Slovensku viac ako milión kilometrov.

Informačný servis

Viac k témam: PR
Zdroj: SITA.sk – Tri nové vozidlá určené na terénne sociálne služby bude Slovenský Červený kríž využívať vďaka podpore Kauflandu © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

PS vyzýva Pellegriniho a Suska, aby zabezpečili vyhlásenie novely Trestného zákona v Zbierke zákonov

Snaha vládnej koalície zabrániť Ústavnému súdu rozhodnúť predtým, ako novela nadobudne účinnosť, iba dokazuje, ako veľmi sa rozhodnutia súdu boja.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *