Home / SLOVENSKO / Hlavnú ulicu Košíc skrášľuje vianočný stromček, rozsvietenie výzdoby je naplánované na začiatok decembra (foto)

Hlavnú ulicu Košíc skrášľuje vianočný stromček, rozsvietenie výzdoby je naplánované na začiatok decembra (foto)

23.11.2023 (SITA.sk) – Hlavnú ulicu Košíc už zdobí vianočný strom. Ako na sociálnej sieti informovalo mesto, 19 metrov vysoká jedľa biela z obce Slanec bola osadená do špeciálnej šachty pri súsoší Immaculata.

Na výrube, preprave i osadení stromu sa podieľali pracovníci Mestských lesov Košice a na jeho inštalácii spolupracoval i Bytový podnik Mesta Košice. Rozsvietenie vianočného stromu i výzdoby v meste, ktoré patria k slávnostnému otvoreniu Košických rozprávkových Vianoc, sú naplánované na 1. december.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Vianočný strom skrášli približne 2000 metrov dlhá svetelná reťaz a 14 000 šetrných LED svetielok. Košičania sa okrem toho môžu už tradične tešiť na 150 svetelných ozdôb umiestnených na Hlavnej ulici, chýbať nebude ani ‚guľa‘ pri Dolnej bráne či osvietený ‚most lásky‘, ktorý prepája Mlynskú ulicu s Mestským parkom,“ avizuje samospráva.

Viac k témam: Košické rozprávkové Vianoce, Vianočný stromček
Zdroj: SITA.sk – Hlavnú ulicu Košíc skrášľuje vianočný stromček, rozsvietenie výzdoby je naplánované na začiatok decembra (foto) © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Fico sa za šesť rokov od vraždy Kuciaka nepoučil a ešte pritvrdil, konštatujú šéfredaktori viacerých médií

Šéfredaktori viacerých médií si pripomínajú šieste výročie vraždy Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *