Home / SLOVENSKO / Deti už môžu písať Ježiškovi, pohľadnicu je možné poslať aj cez špeciálnu internetovú aplikáciu (foto)

Deti už môžu písať Ježiškovi, pohľadnicu je možné poslať aj cez špeciálnu internetovú aplikáciu (foto)

23.11.2023 (SITA.sk) – Deti z celého Slovenska i sveta môžu aj v tomto roku opätovne písať Ježiškovi na adresu „Ježiško 999 99“. Ako informoval hovorkyňa Slovenskej pošty Iveta Dorčáková, pošta Ježiškovi všetky odkazy doručí. Dôležité je ale uviesť na pohľadnici či liste spiatočnú adresu.

Pohľadnicu môžu poslať aj cez špeciálnu internetovú aplikáciu – mojapohladnica.sk. Spolu s odpoveďou im Ježiško pošle aj milý rozprávkový darček,“ uviedla Dorčáková.

Príchod najkrajších sviatkov v roku

Podľa generálneho riaditeľa pošty Vladislava Kupku sa vianočná pošta stala pre deti nielen zo Slovenska, ale z celého sveta už pevnou súčasťou predvianočných zvykov a predznamenáva príchod najkrajších sviatkov v roku.

„Vďaka tomuto unikátnemu projektu môžu napísať deti Ježiškovi svoje tajné želania, čo podporuje ich kreativitu i fantáziu, a Slovenská pošta všetky pozdravy Ježiškovi doručí. Projekt organizujeme už 25-ty krát a za tento čas sme doručili Ježiškovi do Rajeckej Lesnej viac ako 2 milióny pozdravov od detí z celého sveta,“ povedal Kupka.

Prvý list od Natálky

V tomto roku podľa neho prišlo už takmer 1200 listov, z toho 815 bolo zo Slovenska. „Zo zahraničných krajín dominovali Taiwan (takmer 280 listov), Čína, Hongkong, Nemecko a Japonsko,“ povedal Kupka.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Otvorenie Vianočnej pošty (fotografie)

Prvý list adresovaný Ježiškovi prišiel 27. apríla od Natálky z Banskej Bystrice a zo zahraničia 11. augusta z Taiwanu. Obsahom detských listov sú podľa pošty prevažne zoznamy vytúžených darčekov, ktoré by si chceli nájsť pod vianočným stromčekom. Najčastejšie sú to hračky, tablety, mobily, športové potreby, knihy, spoločenské hry, ale aj živé zvieratká.

Viac k témam: List Ježiškovi, Pošta
Zdroj: SITA.sk – Deti už môžu písať Ježiškovi, pohľadnicu je možné poslať aj cez špeciálnu internetovú aplikáciu (foto) © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Na východe Slovenska havaroval linkový autobus, skončil v poli (foto)

Na mieste zasahovalo osem hasičov s tromi kusmi techniky.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *