Home / SLOVENSKO / Dobrovoľníci z MetLife sa starajú o životné prostredie a zazeleňujú Slovensko

Dobrovoľníci z MetLife sa starajú o životné prostredie a zazeleňujú Slovensko

23.11.2023 (SITA.sk) – Dobrovoľníctvo spojené s trvalou udržateľnosťou je jednou z hlavných priorít životnej poisťovne MetLife. Mimo bežných dní, v ktorých je udržateľnosť súčasťou pracovného aj súkromného života jej zamestnancov, poisťovňa niekoľko razy ročne organizuje dobrovoľnícke aktivity s tým spojené.

Tak tomu opäť bolo aj 14. novembra, keď 16 dobrovoľníkov v aleji v katastri obce Veľký Biel a v spolupráci s neziskovou organizáciou Sadíme stromy a obcou vysadilo 100 ďalších stromov. Dovedna tak spoločne prispeli k výsadbe už 500 stromov, z čoho takmer polovicu vysadili práve zamestnanci MetLife.

„Výsadba stromov je jedným z najúčinnejších spôsobov boja proti klimatickým zmenám. Stromy absorbujú oxid uhličitý a uvoľňujú kyslík, zabraňujú erózii pôdy a vytvárajú cenné biotopy pre voľne žijúce živočíchy. Toto bola v poradí už tretia iniciatíva v oblasti výsadby stromov. Ide o obojstranne výhodnú aktivitu – pomáhame prírode a budúcim generáciám a radi spolupracujeme a podnikáme kroky v boji proti klimatickým zmenám,“ vysvetlila dobrovoľníčka a vedúca sekcie CSR MetLife Zuzana Žgančíková.

Zároveň dobrovoľníci využili čas a možnosť a opäť vyzbierali odpadky v blízkom okolí aleje. MetLife týmito aktivitami prispieva ku globálnemu záväzku v oblasti trvalej udržateľnosti, pretože malé kroky vedú k veľkému dopadu.

Išlo v poradí o tretiu výsadbu stromov v aleji. Prvých 60 jabloní, hrušiek a sliviek ozelenelo cyklotrasu v katastri obce Veľký Biel už pred rokom, ďalších 40 stromov dobrovoľníci vysadili v apríli tohto roka. Obe výsadby sa uskutočnili aj za spolupráce neziskovej organizácie, obce, miestneho Poľovníckeho združenia a Hasičského zboru. Počas každého sadenia dobrovoľníci zároveň skontrolovali stav už predtým vysadených stromčekov.

Veľa ekologických aktivít v poisťovni považujú už za samozrejmé. Ide napríklad o triedenie odpadov, šetrenie vodou alebo kompletné nahradenie jednorazových plastov. „Po celom svete a teda aj na Slovensku sa zamestnanci MetLife dobrovoľne pripájajú k aktivite zbierania odpadkov a čisteniu prírody. Už dlhoročne spolupracujeme s Centrom pre deti a rodiny Dedina Mládeže, kde sa stretávame s deťmi a organizujeme pre nich spoločné zážitkové aktivity, častokrát zamerané aj na ekológiu,“ dodala Žgančíková.

MetLife na Slovensku

MetLife pôsobí na Slovensku od roku 1995. Spoločnosť poskytuje široké spektrum produktov životného a úrazového poistenia. Spoločnosť sa stala synonymom finančnej istoty a profesionalizmu. Aktuálne má na Slovensku viac ako 450 000 klientov.

O spoločnosti MetLife

MetLife, Inc. (NYSE: MET) je prostredníctvom pridružených a dcérskych spoločností („MetLife“) jednou z popredných svetových spoločností poskytujúcich finančné služby v oblastiach poistenia, anuít, zamestnaneckých benefitov a správy aktív, aby pomohli individuálnym a firemným zákazníkom vytvoriť istejšiu budúcnosť. Spoločnosť MetLife bola založená v roku 1868, svoju činnosť vykonáva vo viac ako 40 krajinách a má popredné postavenie na trhu v USA, Japonsku, Latinskej Amerike, Ázii, Európe a na Strednom východe. Viac informácií nájdete na stránke www.metlife.com, www.metlife.sk.

Informačný servis

Viac k témam: Dobrovoľníci, Dobrovoľníctvo, PR
Zdroj: SITA.sk – Dobrovoľníci z MetLife sa starajú o životné prostredie a zazeleňujú Slovensko © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Šimečka: Vláda teraz opravuje to, na čo opozícia v súvislosti s novelou Trestného zákona mesiace upozorňovala (video)

Šimečka uviedol, že sa na mimoriadnej schôdzi v strede leta stretávajú pre babráctvo a amaterizmus vlády Roberta Fica.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *