Home / SLOVENSKO / Čaputová bubnovala proti násiliu na deťoch, potrebná je pomoc zo strany vlády aj kultúrne zmeny (foto)

Čaputová bubnovala proti násiliu na deťoch, potrebná je pomoc zo strany vlády aj kultúrne zmeny (foto)

22.11.2023 (SITA.sk) – Prezidentka Zuzana Čaputová bubnovala proti násiliu na deťoch v Centre Slniečko pre týrané a zneužívané deti pri Nitre. Hlava štátu tak učinila pri príležitosti Svetového dňa prevencie týrania a zneužívania detí, počas ktorého tisícky detí na Slovensku i v Čechách bubnujú, aby ich hlas bolo lepšie počuť a násilie na deťoch sa neprehliadalo. Čaputová v statuse na sociálnej sieti vyjadrila i obdiv zamestnankyniam špecializovaného centra.

Potreba efektívnejšej podpory zo strany štátu

„Pomáhať deťom, ktoré zažili takú hroznú bolesť a zranenia od svojich blízkych vyžaduje obrovské srdce, zanietenie a nekonečnú silu,“ konštatovala.

Hlava štátu doplnila, že zamestnankyne centra poukázali na potrebu efektívnejšej a lepšej podpory zo strany štátu, napríklad v podobe prepojenia právnych noriem a postupov tak, aby zneužívané deti neboli zbytočne traumatizované opakovanými výpoveďami o svojej skúsenosti pred rôznymi inštitúciami.

Násilie na deťoch

„Potrebujeme však posilniť aj prevenciu a podporovať kultúrne zmeny, ktoré znížia výskyt násilia v našej spoločnosti aj zlepšovaním schopnosti rodičov vychovávať deti bez telesných trestov. Tieto návrhy odborníčok a odborníkov Slniečka a ich partnerskej organizácie Náruč, o ktorých sme na mojej návšteve diskutovali, sú súčasťou výzvy adresovanej vláde,“ uviedla prezidentka a zdôraznila, že dané návrhy vychádzajú z dlhodobej praxe a nepochybne si zasluhujú pozornosť vlády.

„Pred násilím na deťoch nemôžeme zakrývať oči a musíme urobiť všetko pre to, aby sme mu vedeli predchádzať a obetiam dokázali čo najlepšie pomôcť,“ uzavrela Čaputová.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Viac k témam: Deti, Domáce násilie, Prezidentka SR
Zdroj: SITA.sk – Čaputová bubnovala proti násiliu na deťoch, potrebná je pomoc zo strany vlády aj kultúrne zmeny (foto) © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Matovič musí zmazať statusy a videá o Haščákovi, prikázal mu to krajský súd

Okresný súd vo svojom rozhodnutí z leta minulého roku konštatoval, že videá a príspevky Matoviča obsahujú prejavy o Haščákovi, ktoré nie je možné spoločensky tolerovať.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *