Home / SLOVENSKO / Ústavnoprávny výbor nerokoval o krokoch ministra Šutaja Eštoka, nebol uznášaniaschopný

Ústavnoprávny výbor nerokoval o krokoch ministra Šutaja Eštoka, nebol uznášaniaschopný

16.11.2023 (SITA.sk) –
aktualizácia 16. novembra 17:13

Ústavnoprávny výbor parlamentu sa vo štvrtok nezaoberal krokmi ministra vnútra Matúša Šutaja Eštoka (Hlas-SD), ktoré opozícia kritizuje ako nezákonné. Nebol totiž uznášaniaschopný, keďže na zasadnutie prišlo len päť poslancov.

Súdy už v dvoch prípadoch rozhodli, že policajti, ktorí boli ministrom postavení mimo službu, prípadne im zrušil funkciu, ktorú zastávali, sa môžu vrátiť do práce. Stalo sa tak v prípade viceprezidenta Policajného zboru Branka Kišša a vyšetrovateľa Národnej kriminálnej agentúry Štefana Mašína.

Ako vo štvrtok na tlačovej konferencii povedal podpredseda výboru Ondrej Dostál (SaS), bol to už druhý pokus, na ktorom sa chceli zaoberať podozrením na porušenia zákona o ochrane oznamovateľov, ku ktorému mohlo dôjsť suspendovaním vyšetrovateľov Národnej kriminálnej agentúry ministrom vnútra.

„V prvom aj v druhom prípade koaliční poslanci neprišli,“ uviedol s tým, že podľa jeho názoru ide o obštrukciu. „Bol by to priestor, aby sme sa mohli pána ministra pýtať, on by nám mohol vysvetliť svoje postupy,“ povedal Dostál.

Zároveň skonštatoval, že Šutaj Eštok zjavne nemá záujem o takúto diskusiu. „Asi sa necíti dostatočne silný vo svojej argumentácii,“ dodal.

Viac k témam: Minister vnútra SR, Odvolanie z funkcie, viceprezident Policajného zboru SR, Vyšetrovatelia NAKA
Zdroj: SITA.sk – Ústavnoprávny výbor nerokoval o krokoch ministra Šutaja Eštoka, nebol uznášaniaschopný © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Minister Raši sa neobáva rozpadu vládnej koalície, ak by Pellegrini úspešne kandidoval na post prezidenta

Zdôraznil, že stranu Hlas budovali pre to, aby vytrvala roky a nie pre to, aby vydržala jedny voľby.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *