Home / SLOVENSKO / Určite sa skončila éra, kedy médiá riadili tento štát, vyhlásil Fico v parlamente (video)

Určite sa skončila éra, kedy médiá riadili tento štát, vyhlásil Fico v parlamente (video)

16.11.2023 (SITA.sk) – Predseda vlády Robert Fico (Smer-SD) vo štvrtok počas Hodiny otázok v Národnej rade SR uviedol, že aktuálne na úrade vlády prebieha overovanie akreditácie všetkých médií, ktoré mali doteraz možnosť vstúpiť na pôdu úradu vlády.

Pokyn na preverenie vydal sám premiér. „Predovšetkým preverujeme, do akej miery tieto médiá spĺňajú to, čo od nich požaduje zákon – pravdivo a všestranne informovať slovenskú verejnosť,“ uviedol Fico v pléne parlamentu. Podľa neho je zároveň vysoko pravdepodobné, že niektoré médiá nesplnia požadovanú podmienku.

„Rovnako chceme nastaviť aj pravidlá správania sa médií, prepáčte, aj kódex oblečenia. Radi by sme boli, keby sa novinári pochybujúci po úrade vlády normálne poobliekali a nechodili tam ako na letnú brigádu na chmeľ,“ tvrdí Fico.

https://cdnv.sita.sk/sites/34/2023/11/robert-fico-hodina-otazok-parlament.mp4

Viac k témam: Akreditácia, Ficova vláda 2023 – 2027 (koalícia Smer-SD Hlas-SD SNS), Hodina otázok v NR SR, Predseda strany Smer-SD, Premiér Slovenskej republiky
Zdroj: SITA.sk – Určite sa skončila éra, kedy médiá riadili tento štát, vyhlásil Fico v parlamente (video) © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Minister Raši sa neobáva rozpadu vládnej koalície, ak by Pellegrini úspešne kandidoval na post prezidenta

Zdôraznil, že stranu Hlas budovali pre to, aby vytrvala roky a nie pre to, aby vydržala jedny voľby.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *