Home / SVET / Rusko poškodilo už štyrikrát elektráreň energetickej spoločnosti DTEK, Ukrajina sa pripravuje na obranu kritickej infraštruktúry

Rusko poškodilo už štyrikrát elektráreň energetickej spoločnosti DTEK, Ukrajina sa pripravuje na obranu kritickej infraštruktúry

16.11.2023 (SITA.sk) – Ruskí vojaci pri nočnom útoku vážne poškodili tepelnú elektráreň v jednom z ukrajinských frontových regiónov. Ako informuje web Kyiv Independent, oznámila to vo štvrtok najväčšia ukrajinská súkromná energetická spoločnosť DTEK.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Energetická firma nezverejnila, kde sa zasiahnutá elektráreň nachádza, ale uviedla, že ide už o štvrtý prípad poškodenia jej závodu ruským bombardovaním.

Žiadne obete neboli hlásené, ale „zariadenie je vážne poškodené“ a obyvatelia v okolí zostali v noci bez elektriny a vody. Dodávky elektrického prúdu už obnovili, avšak pracovníci sa stále snažia obnoviť prívod vody, uviedla firma DTEK.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine – november 2023 (fotografie)

Ukrajina sa pripravuje na rast počtu ruských útokov proti energetickej sieti počas zimy a chystá sa na zmierňovanie škôd a obranu kritickej infraštruktúry.

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: SITA.sk – Rusko poškodilo už štyrikrát elektráreň energetickej spoločnosti DTEK, Ukrajina sa pripravuje na obranu kritickej infraštruktúry © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Na Ukrajine padol počas vojny siedmy vysokopostavený ruský dôstojník, zabila ho nášľapná mína

Rusko len zriedka oficiálne komentuje úmrtia svojich vysokých veliteľov.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *