Home / SLOVENSKO / Tesco pomáha predčasne narodeným bábätkám aj ich mamičkám

Tesco pomáha predčasne narodeným bábätkám aj ich mamičkám

16.11.2023 (SITA.sk) – Bábätká do dlane. Aj tak sa nazývajú predčasne narodené detičky, ktoré majú vďaka intenzívnej lekárskej starostlivosti už veľkú šancu na prežitie. Každoročne 17. novembra si pripomíname okrem Dňa boja za slobodu a demokraciu a Medzinárodného dňa študenstva aj Svetový deň predčasne narodených detí. Tesco aj tento rok podporuje výrobkami vlastnej značky starostlivosti o bábätká Fred&Flo mamičky, ktorých bábätka prišli na svet predčasne.

„Teší ma, že aj tento rok Tesco už po štvrtýkrát podporí mamičky predčasniatok v 10 neonatologických oddeleniach po celom Slovensku. Symbolicky počas Svetového dňa predčasne narodených detí im darujeme 200 balíčkov výrobkov Fred&Flo s plienkami a potrebami pre starostlivosť o bábätká. Aspoň týmto spôsobom uľahčíme mamičkám náročné chvíle, aby sa mohli plne venovať svojim krehkým bábätkám,“ hovorí Tereza Berkes, brand manažérka pre vlastnú značku Tesco v strednej Európe.

Na Slovensku sa každé 13. dieťa narodí predčasne, čo predstavuje približne 4 500 detí ročne. Pôrod predčasniatka predstavuje extrémne stresujúcu udalosť pre celú rodinu. Rodičia majú strach z neznáma, z neočakávanej situácie a strach o život a budúcnosť milovaného dieťaťa. Negatívne na nich vplýva separácia od dieťaťa a aj od zvyšku rodiny, pretože hospitalizácia predčasne narodeného bábätka trvá 8 až 12 týždňov. Je to veľmi dlhý čas, počas ktorého je nevyhnutnosťou úzka spolupráca medzi rodičmi a ošetrujúcim personálom.

„Mnohí rodičia dovtedy ani netušia, že existujú jednotky vysokošpecializovanej starostlivosti o novorodencov. Naším spoločným cieľom je nielen záchrana života dieťaťa, ale hlavne jeho kvalita prežívania s dobrými vyhliadkami do budúcnosti. To si vyžaduje dlhodobé sledovanie dieťatka aj po jeho prepustení z nemocnice pod vedením ďalších špecialistov – neurológa, pneumológa, oftalmológa či rehabilitačných pracovníkov,“ vysvetľuje MUDr. Zuzana Vojteková, primárka Perinatologického centra Fakultnej nemocnice J. A. Reimana v Prešove, a dodáva: „Každá pomoc a podpora pre rodičov, špeciálne mamičky, je v tomto náročnom období vítaná a veľmi dôležitá. Aj darovanie hygienických potrieb na starostlivosť o dieťatko patrí k veľmi silnej podpore. Mamička totiž v strese často ani nevie, čo by sa jej pre bábätko hodilo.“

Tesco nielen na Slovensku, ale aj v Česku a Maďarsku pomáha čerstvým mamičkám. V ambulanciách pediatrov po celom Slovensku Tesco zriadilo špeciálne stojany s 2 500 baleniami plienok Fred&Flo na použitie zdarma. Zároveň počas prvej kontroly s bábätkom je u vybraných pediatrov k dispozícii 45 000 balíčkov pre mamičky so vzorkami najobľúbenejších výrobkov značky Fred&Flo na vyskúšanie.

Informačný servis

Viac k témam: Fred&Flo, PR, predčasne narodené dieťa
Zdroj: SITA.sk – Tesco pomáha predčasne narodeným bábätkám aj ich mamičkám © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Polícia stále pátra po páchateľovi v prípade výhražných mailov stredným školám, podľa Šutaja Eštoka spravia maximum

Bezpečnosť detí na školách je podľa neho prioritou.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *