Home / SVET / Putin má podľa Zelenského špecifický politický cieľ, pred voľbami chce vykázať taktické výsledky na bojisku

Putin má podľa Zelenského špecifický politický cieľ, pred voľbami chce vykázať taktické výsledky na bojisku

15.11.2023 (SITA.sk) – Ruský vodca Vladimir Putin sa podľa ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského snaží do decembra ukázať nejaké výsledky na bojisku, keďže sa podľa neho chystá oznámiť opätovnú kandidatúru v prezidentských voľbách. Informuje o tom Ukrajinská pravda.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

„Putin má teraz veľmi cynický a špecifický politický cieľ a je pripravený zabiť čo najviac svojich ľudí,“ povedal Zelenskyj v jeho večernom prejave. Putin chce vykázať nejaké taktické výsledky do prvej polovice decembra, skonštatoval.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine – november 2023 (fotografie)

Rusko teraz veľmi intenzívne útočí, obzvlášť v Doneckej oblasti, upozornil ukrajinský prezident. „Rusko už pod Avdijivkou stráca vojakov a techniku rýchlejšie a vo väčšom rozsahu ako pri Bachmute. Vydržať tento nápor je mimoriadne ťažké,“ uviedol.

Viac k témam: Prezidentské voľby v Rusku, rusko-ukrajinský konflikt, Ruský prezident, Ukrajinský prezident, vojna na Ukrajine
Zdroj: SITA.sk – Putin má podľa Zelenského špecifický politický cieľ, pred voľbami chce vykázať taktické výsledky na bojisku © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Rusi uviedli do prevádzky nové jadrové ponorky, Putin prisľúbil modernizáciu námorníctva

Každá z nich je vyzbrojená 16 medzikontinentálnymi balistickými raketami Bulava s jadrovými hlavicami.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *