Home / SVET / Česko predĺžilo výcvik ukrajinskej armády do konca budúceho roka, podľa Černochovej je priorita zabezpečiť im vhodné podmienky

Česko predĺžilo výcvik ukrajinskej armády do konca budúceho roka, podľa Černochovej je priorita zabezpečiť im vhodné podmienky

9.11.2023 (SITA.sk) – Český Senát predĺžil mandát vykonávať bojový výcvik pre ukrajinský vojenský personál v krajine do konca roka 2024. Referuje o tom web Ukrajinská pravda s odvolaním sa na Radio Prague International.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Česká ministerka obrany Jana Černochová povedala senátorom, že jej prioritou je zabezpečiť podmienky pre pokračovanie výcviku ukrajinských vojakov s tým, že tieto akcie približujú koniec vojny a dlho očakávaný mier.

Okrem pokračovania vo výcviku ukrajinských vojakov Senát predĺžil aj mandát na pobyt vojenského personálu z krajín a NATO v Česku.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine – november 2023 (fotografie)

Viac k témam: Česká ministerka obrany, rusko-ukrajinský konflikt, Senát, vojna na Ukrajine, Výcvik vojakov
Zdroj: SITA.sk – Česko predĺžilo výcvik ukrajinskej armády do konca budúceho roka, podľa Černochovej je priorita zabezpečiť im vhodné podmienky © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Hlavní kandidáti na post predsedu Európskej komisie absolvovali spoločnú debatu, zamerali sa na viaceré témy

Kandidáti čelili aj individuálnym otázkam zo strany moderátorov v rámci takzvaných „Spotlight“ segmentov.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *