Home / SLOVENSKO / Pri manipulácii so zbraňou strelil druhého muža do brucha

Pri manipulácii so zbraňou strelil druhého muža do brucha

9.11.2023 (SITA.sk) – Trestnému stíhaniu za ublíženie na zdraví čelí muž, ktorý pri manipulácii so strelnou zbraňou postrelil iného muža. Ako informovala prešovská krajská policajná hovorkyňa Jana Ligdayová, udalosť sa stala v utorok 7. novembra popoludní v obci Sukov (okres Medzilaborce).

Obvinený muž podľa Ligdayovej odložil nabitú strelnú zbraň na zadnú sedačku do auta. „Išlo o guľovnicu, ktorú mal v legálnej držbe,“ konkretizovala Ligdayová.

Neskôr zbraň z auta vyberal, pričom ju uchopil za pažbu a spúšť, v dôsledku čoho zbraň vystrelila. Projektil zasiahol druhého muža stojaceho nablízku do brucha.

„Muž pri manipulácii so zbraňou porušil dôležitú povinnosť uloženú mu podľa zákona o strelných zbraniach a strelive. Majiteľ zbrane je povinný prepravovať a používať zbraň len v stave, pri ktorom nie je strelivo v hlavni, v nábojovej komore hlavne či v zásobníku zbrane,“ upozornila policajná hovorkyňa.

Viac k témam: Krimi, Postrelený muž, Streľba
Zdroj: SITA.sk – Pri manipulácii so zbraňou strelil druhého muža do brucha © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Sú hypotéky naozaj drahé? Byt sa dnes oplatí kúpiť viac než vlani

Hoci úroky hypoték od minulého leta stúpli dvojnásobne, po prepočte sa oplatí dnes kúpiť nehnuteľnosť viac než pred 18 mesiacmi.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *