Home / SLOVENSKO / Zdravotná sestra nafúkala v práci 1,5 promile, skončila v policajnej cele

Zdravotná sestra nafúkala v práci 1,5 promile, skončila v policajnej cele

9.11.2023 (SITA.sk) – Pod vplyvom alkoholu pracovala v stredu 8. novembra zdravotná sestra v prešovskej nemocnici. Keďže jej správanie vyvolávalo pochybnosti o jej spôsobilosti plne vykonávať zamestnanie, privolaná bola policajná hliadka, ktorá zamestnankyňu podrobila dychovej skúške na alkohol.

Ako informovala prešovská krajská policajná hovorkyňa Jana Ligdayová, výsledok dosiahol hodnotu 1,5 promile.

„Zdravotná sestra svojím mimoriadne nezodpovedným konaním mohla ohroziť život alebo zdravie ľudí počas výkonu svojho povolania. Vydávala lieky pre pacientov, podávala infúzie, vykonávala odber krvi a podobne,“ upozornila Ligdayová.

Žena napokon skončila v cele policajného zaistenia. Okresný vyšetrovateľ v Prešove začal stíhanie vo veci trestného činu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky.

Viac k témam: Alkohol, cela policajného zaistenia, prešovská krajská policajná hovorkyňa, Trestné stíhanie, Zdravotná sestra
Zdroj: SITA.sk – Zdravotná sestra nafúkala v práci 1,5 promile, skončila v policajnej cele © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Pellegrini odcestuje na pracovnú cestu do Česka, stretne sa s predstaviteľmi senátu aj prezidentom Pavlom

Súčasťou zahraničnej cesty bude aj kladenie vencov na Národnom pamätníku na Vítkove a položenie kytice k pamätnej tabuli Alexandra Dubčeka.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *