Home / SLOVENSKO / Prešovčania už majú vianočný stromček, pred Konkatedrálou sv. Mikuláša osadili 30-ročný smrek (video+foto)

Prešovčania už majú vianočný stromček, pred Konkatedrálou sv. Mikuláša osadili 30-ročný smrek (video+foto)

8.11.2023 (SITA.sk) – Pred Konkatedrálou sv. Mikuláša v Prešove osadili vianočný stromček. Stal sa ním 30-ročný 12 metrov vysoký smrek obyčajný, ktorý v utorok 7. novembra premiestnili pracovníci Technických služieb mesta Prešov do centra mesta z ulice Tarasa Ševčenka. Prešov plánuje tento rok vyzdobiť a rozsvietiť celkovo 22 vianočných stromčekov vo všetkých mestských častiach.

Šťastné číslo 30

Ako informovala tlačová referentka Mestského úradu v Prešove Lenka Šitárová, vianočný stromček ponúkli mestu obyvatelia bytového domu na ulici Tarasa Ševčenka 30, keďže rástol veľmi blízko bytovky.

Zdá sa, že šťastným číslom nového vianočného stromu je tridsiatka. Smrek pochádza z ulice Tarasa Ševčenka číslo 30, má 30 rokov a peknou symbolikou navyše je, že je vysadený v roku, keď si aj Slovenská republika pripomína 30. výročie svojho vzniku,“ uviedla Šitárová.

Vianočná výzdoba

Dodala, že pre bezpečnosť návštevníkov centra mesta má vianočný stromček stabilný betónový základ, aby sa predišlo jeho pádu. Zaistený je drevenými klinmi. Spolu so stromčekom postupne pribudne v centre mesta aj vianočná výzdoba v podobe svetelné inštalácie v Južnom parku.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Svietiť bude 3D anjel, kvety, ľadové kryštály i vianočné gule, na ktoré sú návštevníci prešovských vianočných trhov zvyknutí. Výzdoba v meste Prešov bude ladená v zlatých farbách v kombinácii s briliantovou bielou,“ informovala tlačová referentka.

Vianočný stromček umiestnený pred konkatedrálou v centre mesta už tradične rozsvieti Mikuláš s deťmi počas slávnostného programu na Hlavnej ulici v stredu 6. decembra.

Viac k témam: Vianočná výzdoba, Vianočný stromček
Zdroj: SITA.sk – Prešovčania už majú vianočný stromček, pred Konkatedrálou sv. Mikuláša osadili 30-ročný smrek (video+foto) © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Bezdomovectvo zabíja. Nota bene spúšťa darcovskú zbierku Bývanie zachraňuje životy

Organizácia už 22 rokov pomáha 320 ľuďom bez domova dostať sa z ulice.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *