Home / SLOVENSKO / PS pravdepodobne podporí Korčoka v prezidentských voľbách, podľa Druckera by bol dobrý kandidát predseda Hlasu

PS pravdepodobne podporí Korčoka v prezidentských voľbách, podľa Druckera by bol dobrý kandidát predseda Hlasu

5.11.2023 (SITA.sk) – Poslanec Národnej rady SR Michal Truban (Progresívne Slovensko – PS) je toho názoru, že je vysoko pravdepodobné, že hnutie PS podporí v prezidentských voľbách ako kandidáta Ivana Korčoka.

Uviedol to v relácii televízie Markíza Na telo. Zdôraznil však, že túto podporu potrebujú najprv prediskutovať vo vnútri svojho politického subjektu.

Viac o téme: Ficova vláda (koalícia Smer-SD, Hlas-SD a SNS)

Peter Pellegrini (predseda strany Hlas –sociálna demokracia) podľa ministra školstva Tomáša Druckera (Hlas-SD) nie je nastavený kandidovať na post prezidenta.

Zároveň sa ale vyjadril, že Pellegrini je dobrým kandidátom na pozíciu hlavy štátu, podotkol však, že strane Hlas by to neprospelo.

Viac k témam: Ficova vláda 2023 – 2027 (koalícia Smer-SD Hlas-SD SNS), Kandidát na prezidenta, Minister školstva vedy výskumu a športu SR, Na telo, Predseda strany Hlas-SD
Zdroj: SITA.sk – PS pravdepodobne podporí Korčoka v prezidentských voľbách, podľa Druckera by bol dobrý kandidát predseda Hlasu © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Ficov atentátnik Juraj Cintula putuje do väzby, sudca sa stotožnil s návrhom prokurátorky (video+foto)

Sudca pre prípravné konanie Špecializovaného trestného súdu neprijal písomný sľub obvineného.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *