Home / SVET / Ukrajinská armáda vyčerpáva Rusov a postupuje v melitopoľskom a bachmutskom smere, hlási generálny štáb

Ukrajinská armáda vyčerpáva Rusov a postupuje v melitopoľskom a bachmutskom smere, hlási generálny štáb

4.11.2023 (SITA.sk) – Ukrajinská armáda postupuje v melitopoľskom a bachmutskom smere, pričom spôsobuje straty ruským silám a vyčerpáva ich.

Na Facebooku o tom referuje generálny štáb ukrajinských ozbrojených síl, ktorý situáciu na východe a juhu označuje ako „zložitú“.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Rusi počas ostatného dňa ostreľovali viacero dedín na mnohých miestach v blízkosti kontaktnej línie. V kupianskom, lymanskom a bachmutskom smere ruskí okupanti viedli približne 50 neúspešných útokov.

„Obranné sily naďalej vedú útočnú operáciu v smere Melitopoľ, útočné akcie v smere Bachmut, spôsobujú okupačným jednotkám straty na živej sile a výstroji, vyčerpávajú nepriateľa pozdĺž celej frontovej línie. Letectvo obranných síl uskutočnilo počas dňa tri útoky na miesta s koncentráciou personálu, zbraní a vojenskej techniky nepriateľa, pričom zasiahlo jeden sklad s delostreleckou muníciou,“ uviedol generálny štáb ukrajinských ozbrojených síl.

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: SITA.sk – Ukrajinská armáda vyčerpáva Rusov a postupuje v melitopoľskom a bachmutskom smere, hlási generálny štáb © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Súdna rada SR zvolila kandidátov na post sudcu Európskeho súdu pre ľudské práva, jedným z nich je aj bývalý politik Procházka (video)

Rozhodnutie musí ešte odobriť vláda, pričom jedného sudcu spomedzi kandidátov nakoniec zvolí Parlamentné zhromaždenie Rady Európy.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *