Home / SVET / Ruská pravoslávna cirkev vyzvala Pugačovovú, aby sa ospravedlnila za kritiku vojny na Ukrajine

Ruská pravoslávna cirkev vyzvala Pugačovovú, aby sa ospravedlnila za kritiku vojny na Ukrajine

3.11.2023 (SITA.sk) – Ruská pravoslávna cirkev v piatok vyzvala legendárnu ruskú speváčku Allu Pugačovovú, ktorá sa tento týždeň vrátila domov, aby sa ospravedlnila za kritiku ruskej vojny na Ukrajine.

Iluzórne ciele

Pugačovová, desaťročia nesmierne populárna v Rusku a iných častiach bývalého Sovietskeho zväzu, odišla z krajiny do Izraela spolu so svojím manželom niekoľko týždňov po tom, ako Rusko vo februári minulého roka vyslalo vojská na Ukrajinu.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

V septembri tohto roka pritiahla pozornosť priaznivcov aj odporcov konfliktu vyhlásením, že ruskí vojaci umierajú za „iluzórne ciele“ a že krajina sa stala „vyvrheľom“. Provokatívne tiež navrhla, aby ju úrady označili za „zahraničného agenta“. Toto označenie už predtým dostal jej manžel Maxim Galkin, ruský herec a komik.

Peskov jej bozkával ruku

Hoci Rusko po rozpútaní vojny na Ukrajine prijalo zákon, podľa ktorého sa za hanobenie ozbrojených síl ukladá väzenie alebo pokuta, Pugačovová nebola obvinená. Do Ruska sa vrátila v máji, aby sa zúčastnila na pohrebe módneho návrhára Valentina Judaskina, kde jej hovorca Kremľa Dmitrij Peskov bozkával ruku. Neskôr krajinu opustila, ale tento týždeň sa znova vrátila.

Hovorca ruskej pravoslávnej cirkvi Vachtang Kipšidze vyhlásil, že Rusi, ktorých „odchod z krajiny sprevádzali urážky ruského ľudu alebo kontroverzné vyhlásenia, by sa mali ospravedlniť“. Ruská pravoslávna cirkev je pevným zástancom ruskej invázie na Ukrajinu.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine – november 2023 (fotografie)

Viac k témam: Hovorca Kremľa, Pravoslávna cirkev, rusko-ukrajinský konflikt, Speváčka
Zdroj: SITA.sk – Ruská pravoslávna cirkev vyzvala Pugačovovú, aby sa ospravedlnila za kritiku vojny na Ukrajine © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Ruský terorista a ultranacionalista Girkin sa obáva, že ho pre kritiku Putina postihne rovnaký osud ako Prigožina

Girkin to povedal pre ruský spravodajský kanál Baza.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *