Home / SVET / Biden bude vetovať zákon o miliardovej pomoci Izraelu, ak sa v ňom nezahrnie aj podpora Ukrajine

Biden bude vetovať zákon o miliardovej pomoci Izraelu, ak sa v ňom nezahrnie aj podpora Ukrajine

3.11.2023 (SITA.sk) – Snemovňa reprezentantov Kongresu Spojených štátov vo štvrtok schválila návrh zákona o poskytnutí pomoci Izraelu vo výške 14,3 miliardy dolárov.

Americký prezident Joe Biden však vyhlásil, že bude návrh tohto zákona vetovať, ak nebude zahŕňať aj podporu Ukrajine. Informuje o tom spravodajský web Kyiv Independent.

Viac o téme: Izraelsko-palestínsky konflikt

Prezident bude vetovať návrh zákona o poskytnutí pomoci len Izraelu. Myslím, že sme to jasne dali najavo,“ povedal hovorca Bidenovej administratívy John Kirby.

Prezident Biden sa snaží presadiť oveľa väčší balík v sume 106 miliárd dolárov, ktorého súčasťou má byť finančná pomoc pre Izrael, Ukrajinu, výdavky na bezpečnosť hraníc USA a krajín indicko-tichomorského regiónu.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Izraelsko-palestínsky konflikt 2023 (fotografie)

Viac k témam: Americký prezident, Finančná pomoc, Izraelsko-palestínsky konflikt, rusko-ukrajinský konflikt, Snemovňa reprezentantov USA, Vetovanie zákona
Zdroj: SITA.sk – Biden bude vetovať zákon o miliardovej pomoci Izraelu, ak sa v ňom nezahrnie aj podpora Ukrajine © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Ruské osobné lietadlo bolo nútené núdzovo pristáť, na palube sa nachádzal rádioaktívny materiál

Lietadlo muselo núdzovo pristáť na moskovskom letisku Vnukovo.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *