Home / SVET / Biden bude vetovať zákon o miliardovej pomoci Izraelu, ak sa v ňom nezahrnie aj podpora Ukrajine

Biden bude vetovať zákon o miliardovej pomoci Izraelu, ak sa v ňom nezahrnie aj podpora Ukrajine

3.11.2023 (SITA.sk) – Snemovňa reprezentantov Kongresu Spojených štátov vo štvrtok schválila návrh zákona o poskytnutí pomoci Izraelu vo výške 14,3 miliardy dolárov.

Americký prezident Joe Biden však vyhlásil, že bude návrh tohto zákona vetovať, ak nebude zahŕňať aj podporu Ukrajine. Informuje o tom spravodajský web Kyiv Independent.

Viac o téme: Izraelsko-palestínsky konflikt

Prezident bude vetovať návrh zákona o poskytnutí pomoci len Izraelu. Myslím, že sme to jasne dali najavo,“ povedal hovorca Bidenovej administratívy John Kirby.

Prezident Biden sa snaží presadiť oveľa väčší balík v sume 106 miliárd dolárov, ktorého súčasťou má byť finančná pomoc pre Izrael, Ukrajinu, výdavky na bezpečnosť hraníc USA a krajín indicko-tichomorského regiónu.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Izraelsko-palestínsky konflikt 2023 (fotografie)

Viac k témam: Americký prezident, Finančná pomoc, Izraelsko-palestínsky konflikt, rusko-ukrajinský konflikt, Snemovňa reprezentantov USA, Vetovanie zákona
Zdroj: SITA.sk – Biden bude vetovať zákon o miliardovej pomoci Izraelu, ak sa v ňom nezahrnie aj podpora Ukrajine © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Biden si občas mýli mená, no stále trvá na zotrvaní v prezidentskej kampani

Na podujatí NATO predstavil ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského ako prezidenta Putina.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *