Home / SLOVENSKO / Vláda odvolala troch členov Súdnej rady a namiesto nich vymenovala troch nových

Vláda odvolala troch členov Súdnej rady a namiesto nich vymenovala troch nových

2.11.2023 (SITA.sk) – Vláda vo štvrtok odvolala členov Súdnej rady SR a vymenovala nových. Z pozície členov Súdnej rady kabinet týmto dňom odvolal Evu Mišíkovú, Ľudovíta Bradáča a Katarínu Javorčíkovú.

Za členov Súdnej rady vymenovali Ľudmilu Joanidisovú, Martina Bezáka a Magdalénu Hromcovú.

Ľudmila Joanidisová pôsobila od roku 2005 ako notárka a členka vzdelávacej komisie Notárskej komory SR. Od roku 2011 bola členkou prezídia Notárskej komory SR.

Martin Bezák pôsobil od roku 2009 ako advokátsky koncipient a od roku 2013 ako advokát vykonávajúci advokáciu samostatne.

Magdaléna Hromcová pôsobí od roku 2017 ako členka Predsedníctva Slovenskej advokátskej komory. Od roku 2018 do roku 2020 bola členkou Súdnej rady SR.

V súčasnosti je aj podporedsedníčkou Slovenskej advokátskej komory a predsedníčkou správnej rady Nadácie slovenskej advokácie.

Viac k témam: členovia Súdnej rady, Ficova vláda 2023 – 2027 (koalícia Smer-SD Hlas-SD SNS)
Zdroj: SITA.sk – Vláda odvolala troch členov Súdnej rady a namiesto nich vymenovala troch nových © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Slovenská firma AJ Investments bude spolupracovať so svetoznámym investorom a miliardárom Marcom Lasrym

Miliardár a svetový investor Marc Lasry predstavil svoj nový fond, ktorého cieľom je podporovať a rozvíjať perspektívne športové odvetvia.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *