Home / SVET / Egypt pomôže evakuovať takmer 7-tisíc cudzincov z Pásma Gazy (foto)

Egypt pomôže evakuovať takmer 7-tisíc cudzincov z Pásma Gazy (foto)

2.11.2023 (SITA.sk) – Egypt sa pripravuje na uľahčenie evakuácie takmer 7-tisíc zahraničných občanov z viac ako 60 krajín nachádzajúcich sa v Pásme Gazy cez hraničný priechod Rafah. Ako referuje spravodajský web CNN, vo vyhlásení to uviedlo egyptské ministerstvo zahraničných vecí.

Viac o téme: Izraelsko-palestínsky konflikt

Uvedené oznámenie prišlo po stretnutí medzi predstaviteľmi egyptského ministerstva zahraničných vecí, veľvyslancami a ďalšími zahraničnými predstaviteľmi v Káhire. Egypt tvrdí, že plán evakuácie sa uskutoční „v súlade s egyptskými nariadeniami a riadiacimi zákonmi a úlohou, ktorú prislúcha každej zahraničnej misii pri prijímaní svojich občanov z hraničného priechodu Rafah“.

Prví cudzí štátni príslušníci mohli prejsť z Pásma Gazy do Egypta v stredu. Evakuácia sa obnovila vo štvrtok a očakáva sa, že bude pokračovať aj v nasledujúcich dňoch.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Izraelsko-palestínsky konflikt 2023 (fotografie)

Viac k témam: egyptské ministerstvo zahraničných vecí, egyptský minister zahraničných vecí, Evakuácia, Izraelsko-palestínsky konflikt, Pásmo Gazy, Útok Hamasu na Izrael, Zahraničie
Zdroj: SITA.sk – Egypt pomôže evakuovať takmer 7-tisíc cudzincov z Pásma Gazy (foto) © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Ruské útoky zranili najmenej päť ukrajinských civilistov

Informovali o tom miestni predstavitelia.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *