Home / SLOVENSKO / Raši zastavil vydávanie časopisu Lepšie Slovensko, Remišová ho zneužila na vlastnú volebnú propagáciu

Raši zastavil vydávanie časopisu Lepšie Slovensko, Remišová ho zneužila na vlastnú volebnú propagáciu

2.11.2023 (SITA.sk) – Nový minister investícií Richard Raši (Hlas-SD) vo štvrtok zastavil vydávanie časopisu Lepšie Slovensko. Ako Ministerstvo investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie SR spresnilo, tento časopis ministerstvo platilo z eurofondov.

Zneužitie časopisu na propagáciu

Raši uviedol, že už v minulosti kritizovali, že najmä bývala ministerka Veronika Remišová (Za ľudí) zneužila tento časopis na vlastnú volebnú propagáciu.

V prvom čísle, ktoré vyšlo vo februári, keď už bolo jasné, že idú predčasné voľby, mala štyri fotografie, v ďalších dvoch spolu päť,“ upozornil Raši.

Nedostal sa do menších miest

Raši ďalej zdôraznil, že časopis išiel do takmer pol milióna domácností v krajských mestách.

Aj distribúcia tohto časopisu, ktorý mal pôvodne informovať o realizovaných a plánovaných eurofondových projektoch, bola zle nastavená. Napríklad, vôbec sa nedostal k ľuďom, ktorí žijú v menších mestách alebo obciach v regiónoch. A eurofondy sú predsa na to, aby sa životná úroveň v regiónoch vyrovnala životnej úrovni vo veľkých mestách,“ doplnil Raši s tým, že za šesť vydaní časopisu ministerstvo zaplatilo viac ako 350-tisíc eur.

Preto som dal pokyn, ak má ministerstvo propagovať eurofondy, nech to spraví tak, aby sa informácie dostali všetkým občanom,“ uzavrel Raši.

Viac k témam: Eurofondy, Minister investícií regionálneho rozvoja a informatizácie SR, propagácia
Zdroj: SITA.sk – Raši zastavil vydávanie časopisu Lepšie Slovensko, Remišová ho zneužila na vlastnú volebnú propagáciu © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Auto skončilo vo vodnej nádrži v Suchej nad Parnou, polícia v ňom našla človeka bez známok života

Policajti sa budú okolnosťami tragédie ďalej zaoberať.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *