Home / SLOVENSKO / Aktivisti z turistického klubu Hikemates zrekonštruovali šesť turistických mostíkov v Jaloveckej doline (foto)

Aktivisti z turistického klubu Hikemates zrekonštruovali šesť turistických mostíkov v Jaloveckej doline (foto)

1.11.2023 (SITA.sk) – Aktivisti z turistického klubu Hikemates osadili počas uplynulých dvoch týždňov šesť nových mostíkov na turistickej trase vedúcej na vrch Baníkov v Západných Tatrách.

Životnosť mostíkov

Ako informoval predseda klubu Patrik Pajta, pri rekonštrukcii využili aj vrtuľník, ktorý vyviezol do Jaloveckej doliny materiál na obnovu.

„Turistické mostíky, ktoré boli v havarijnom stave, sme odstránili a na ich mieste sme osadili úplne nové. Pohyb po tejto trase bude pre turistov bezpečnejší,“ poznamenal Pajta. Životnosť mostíkov pritom odhadol na 10 až 15 rokov.

Bezpečnejšia trasa pre turistov

Na obnove mostíkov sa podieľala spoločne so Správou Tatranského národného parku aj Horská záchranná služba.

„Trasa bude nielen bezpečnejšia pre turistov, ale v prípade zásahu uľahčí prácu aj nám záchranárom. Prístup k zranenému bude plynulejší, rýchlejší a následný transport pre zraneného aj záchranárov bude bezpečnejší,“ skonštatoval riaditeľ HZS Marek Biskupič.

Viac k témam: rekonštrukcia mostov, turistická trasa, Záchranári
Zdroj: SITA.sk – Aktivisti z turistického klubu Hikemates zrekonštruovali šesť turistických mostíkov v Jaloveckej doline (foto) © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Ficov atentátnik Juraj Cintula putuje do väzby, sudca sa stotožnil s návrhom prokurátorky (video+foto)

Sudca pre prípravné konanie Špecializovaného trestného súdu neprijal písomný sľub obvineného.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *