Home / SVET / Z najvyššej aktívnej sopky v Eurázii vychrlil popol až do výšky 13 kilometrov, úrady nariadili preventívne opatrenia (foto+video)

Z najvyššej aktívnej sopky v Eurázii vychrlil popol až do výšky 13 kilometrov, úrady nariadili preventívne opatrenia (foto+video)

1.11.2023 (SITA.sk) – Obrovské stĺpy popola v stredu vychrlili z najvyššej aktívnej sopky v Eurázii, čo prinútilo úrady zatvoriť školy vo dvoch mestách na riedko osídlenom ruskom polostrove Kamčatka.

Erupcie Kľučevskej sopky poslali popol až do výšky 13 kilometrov nad morom, uviedli úrady.

Neboli hlásené žiadne zranenia, úrady však nariadili preventívne zatvoriť školy v obciach Usť-Kamčatsk a Kľuči, ktoré majú približne 5-tisíc obyvateľov.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Obec Kluči sa nachádza asi 30 kilometrov od sopky a Usť-Kamčatsk leží zhruba 50 kilometrov ďaleko. Stratovulkán s výškou 4 650 metrov bol v ostatných rokoch viackrát aktívny.

Kamčatka je jednou z najkoncentrovanejších oblastí geotermálnej aktivity na svete. Nachádza sa tam približne 30 aktívnych sopiek.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Viac k témam: erupcia sopky, Sopka
Zdroj: SITA.sk – Z najvyššej aktívnej sopky v Eurázii vychrlil popol až do výšky 13 kilometrov, úrady nariadili preventívne opatrenia (foto+video) © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

V dôsledku ruských útokov ostalo viac ako 440 obcí bez dodávok elektrického prúdu, najhoršie je na tom Donecká oblasť

Tam ostalo bez prúdu 121 obcí, uviedlo ministerstvo.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *