Home / SLOVENSKO / Staré Mesto naďalej revitalizuje Grassalkovičovu záhradu, práce pokročili (foto)

Staré Mesto naďalej revitalizuje Grassalkovičovu záhradu, práce pokročili (foto)

31.10.2023 (SITA.sk) – Bratislavské Staré Mesto pokračuje s prácami na revitalizácii Grassalkovičovej záhrady. Ako informuje mestská časť na sociálnej sieti, záhrada už má plne funkčný zavlažovací systém, ktorý zabezpečí pravidelné zavlažovanie v celom areáli.

Pracovali sme aj na nových obrubníkoch, schodiskách a veľkorysejších podmienkach pre stromy uprostred spevnených plôch,“ konštatuje samospráva. V rámci revitalizácie tiež osadili rozvody verejného osvetlenia, zostáva už len osadenie lámp, ktoré čoskoro doplnia.

Aktuálne pracujeme na pokladaní nových mlatových chodníkov a nasledovať bude dosádzanie 84 kusov nových stromov a zakladanie množstva cibuľovín na jarné kvitnutie spolu s dvojročkami,“ dodáva mestská časť. Projekt je finančne podporený Európskym fondom regionálneho rozvoja.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Viac k témam: Grassalkovichova záhrada, Revitalizácia
Zdroj: SITA.sk – Staré Mesto naďalej revitalizuje Grassalkovičovu záhradu, práce pokročili (foto) © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Susko nevidí dôvod na odvolanie sa voči rozhodnutiu ESĽP v prípade sudkyne Cvikovej, Kubina si podobnú situáciu nepamätá

V tejto súvislosti zároveň minister avizoval návrh na disciplinárne stíhanie sudcov senátu Najvyššieho súdu SR, ktorý rozhodoval o väzbe obvinenej sudkyne Cvikovej.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *